Zapraszam uczniów urodzonych w roku 1998 do wzięcia udziału w szkolnym konkursie translatorycznym Juvenes Translatores, który odbędzie się 24 lutego 2016, w godzinach 10.00-12.00 w auli szkolnej.

Nasz coroczny konkurs Juvenes Translatores to ukłon w stronę wszystkich tych, których pasją jest nauka języków obcych.Znajomość języków poszerza horyzonty, umożliwia poznawanie nowych ludzi i innych kultur. W przyszłości ułatwi podjęcie studiów i znalezienie pracy w dowolnym miejscu w Europie.

Konkurs Juvenes Translatores służy popularyzowaniu umiejętności tłumaczenia i pozwala spojrzeć na nie jako na sposób komunikowania się między różnymi kulturami w kontekście nauki języków obcych. Zgłoszenia proszę kierować do 19.02.2016 do swoich nauczycieli języka angielskiego lub do pani Jolanty Bilskiej-Rydzińskiej, koordynatora konkursu.