![]() |
![]() |
![]() |
Naszą szkołę charakteryzuje wiele działań i tradycji, które pozwalają na jakiś czas uwolnić się od szkolnej ławki, zapomnieć o nauce, wykazać się kreatywnością, a przede wszystkim zapewniają dobra zabawę.
Zgodnie więc z tradycją dnia 2 października 2012 roku Samorząd Szkolny w postaci kl. II C zorganizował otrzęsiny klas pierwszych, czyli oficjalne wkroczenie tak zwanych 'kotów' w mury naszej szkoły. Tematem przewodnim otrzęsin była muzyka, a dokładniej teledyski. Dwa tygodnie wcześniej uczniowie klas I losowali piosenkę, której klip musieli sparodiować. Impreza rozpoczęła się humorystycznym występem kilku uczniów z klasy II c, następnie przeszliśmy do prezentacji teledysków przygotowanych przez klasy pierwsze. Niektóre klasy przygotowały ciekawe filmiki, inne występowały na żywo. Nie obeszło się bez śmiechu!
Kolejnym punktem uroczystości było 6 następujących konkursów:
kalambury ( znane scenki z filmów i seriali);
karmienie ptysiem drugiej osoby ( z zasłoniętymi oczami!);
odgadywanie nazwiska nauczyciela i przedmiotu którego uczy poprzez zdjęcie portretowe;
"weselny klimat" ( gorące krzesła);
"bitwa na głosy" w którą zaangażowani byli nie tylko uczniowie ale i wychowawcy!!!
Podczas narady jurorów i podliczania głosów wystąpił Michał Rybiński z kl. II A.
Ogłoszenie wyników uniemożliwił nam remis między klasą I A,a kl I E.
Nie chcieliśmy trzymać uczniów w niecierpliwości, więc zaproponowaliśmy szybka dogrywkę. Na szczęście mieliśmy w zanadrzu jedno dodatkowe zdjęcie nauczyciela, zagraliśmy w 'kto szybszy ten lepszy". szybsza okazała się klasa I A.
Ostatnim elementem otrzęsin było wręczenie dyplomów zarówno za uczestnictwo jak i 3 pierwsze miejsca.
I miejsce- klasa I F
II miejsce klasa I A
III miejsce klasa I E
foto: Marta Maciejewska, tekst: Paulina Żurkowska kl II c, Reporter