Dla wszystkich maturzystów Warszawska Wyższa Szkoła Informatyki w ramach projektu unijnego Informatyka + przygotowała specjalny kurs powtórzeniowy udostępniany bezpłatnie na platformie learningowej Mila College Junior. Do udziału w realizacji kursu zostali zaproszeni między innymi prof. Maciej Sysło członek Rady ds. Edukacji Informatycznej w Ministerstwie Edukacji Narodowej - nauczyciel akademicki (Uniwersytet Wrocławski) oraz Pan Ireneusz Bujnowski, nauczyciel informatyki (I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Białymstoku), autor podręczników do informatyki. Kurs zawiera między innymi wykłady on-line w formacie dvd, skrypty dla maturzystów, testy sprawdzające wiedzę oraz wiele innych dodatkowych materiałów dostępnych online. Treści kursu zawierają takie tematy jak: różnorodne algorytmy obliczeń i ich realizacje, struktury danych i ich zastosowania, algorytmy poszukiwania i porządkowania, elementy języka programowania, przegląd podstawowych algorytmów. Cennym uzupełnieniem są testy sprawdzające wiedzę oraz sprawdzian oceny predyspozycji do wykonywania zawodu informatyka. Zapraszamy wszystkich tegorocznych maturzystów do internetowej powtórki i ostatniego przed maturą sprawdzianu swoich umiejętności. Zachęcamy do skorzystania z kursu również przyszłorocznych maturzystów i nauczycieli informatyki w szkołach ponadgimnazjalnych.

Kurs jest dostępny pod adresem internetowym: http://wwsi.edu.pl/mcj_lgn_matura.html
Bliższe informacje na temat kursu oraz projektu informatyka + można uzyskać na stronie projektu: http://www.informatykaplus.edu.pl
oraz pod adresami:
Barbara Kurpiewska - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. - Warszawska Wyższa Szkoła Informatyki

W ośrodkach regionalnych projektu:

Marta Ozóg; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; Garwolin (woj.mazowieckie)

Piotr Kurant; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; Lublin (woj.lubelskie)

Krystyna Kowalska; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; Elbląg (woj.warmińsko-mazurskie)

Teresa Łęcka; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; Łódź (woj.łódzkie)

Iwona Bujnowska; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; Białystok (woj.podlaskie)

Zapraszamy i trzymamy kciuki za maturzystów!

matura