Wyróżnienie w konkursie dziennikarskim  Wyróżnienie w konkursie dziennikarskim  Wyróżnienie w konkursie dziennikarskim

Uczniowie z klasy I E wzięli dzisiaj udział w drugiej edycji konkursu dziennikarskiego organizowanego przez Instytut Pedagogiczno-Językowy Akademii Nauk Stosowanych w Elblągu. W turnieju wzięło udział 8 drużyn z elbląskich szkół średnich. Drużyny musiały zmierzyć się z trzema zadaniami: wymyślenie czterech różnych tytułów do podanego tekstu, ułożenie fragmentów tekstu w odpowiedniej kolejności (od tytułu i leadu do zakończenia), a także stworzeniu scenariusza gry na podstawie mitu o Prometeuszu, przenosząc go do współczesności.
Nasz drużyna w składzie Maja Fieducik, Alicja Kołosowska, Sebastian Knigawka, Vincent Maciniak, Ksawery Waśniewski uzyskała wyróżnienie.
Gdy drużyny mierzyły się z zadaniami, reszta klasy brała udział w warsztatach plastycznych i językowych.
Artykuł o turnieju: