Zwracam się do Państwa z prośbą o udzielenie zgody na udział w badaniu MŁODE GŁOWY. Jako mama wiem, że stan psychiczny młodzieży w Polsce jest alarmujący. Jako założycielka Fundacji UNAWEZA chcę działać. Stworzyliśmy program badawczo – edukacyjny dla szkół, który będzie wspierać młodych ludzi. To pierwszy tego typu projekt na tak szeroką skalę. Opracowane badania posłużą do stworzenia kompleksowej kampanii dla dzieci, rodziców i nauczycieli. Tworzymy projekt z koalicją fundacji, organizacji pozarządowych i instytucji naukowych oraz ekspertów – Martyna Wojciechowska, mama, prezeska Fundacji UNAWEZA, dziennikarka i podróżniczka.
Martyna Wojciechowska
Informacje o projekcie
Projekt badawczy dotyczący poczucia własnej wartości i sprawczości MŁODE GŁOWY to inicjatywa Fundacji UNAWEZA założonej przez Martynę Wojciechowską, realizowana przez Fundację Dbam o Mój Z@sięg. Ma na celu szerokie zbadanie stanu psychicznego dzisiejszej młodzieży, a następnie stworzenie na bazie wyników kampanii edukacyjnej dla młodych ludzi, rodziców i nauczycieli. Badanie kierujemy do uczniów szkół podstawowych (od czwartej klasy włącznie) oraz ponadpodstawowych. Wszystkie czynności badawcze podejmowane są w ramach trwającego programu pt. SZKOŁA ODPOWIEDZIALNA CYFROWO, do którego przystąpiła szkoła, do której uczęszcza Pani/a dziecko. To program edukacyjny dla szkół, w
którym uczestniczy już ponad 1,5 tysiąca szkół w całej Polsce, prowadzony przez Fundację Dbam o Mój Zasięg, realizującą badania wśród polskich uczniów od 2015 roku, wiele z nich przy wsparciu wojewódzkich kuratoriów edukacji.
Kierownikiem badania jest dr Maciej Dębski, socjolog z Uniwersytetu Gdańskiego, prezes Fundacji Dbam o Mój Zasięg. Pytania można kierować na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Więcej informacji o projekcie znajdą Państwo na www.mlodeglowy.pl
Informacje o badaniu
Badanie ma charakter ilościowy i jest realizowane za pomocą kwestionariusza ankiety internetowej. Głównym celem działań jest dokonanie oceny poziomu poczucia własnej wartości oraz sprawczości przez młodzież szkolną z uwzględnieniem czasu zdalnej edukacji i pandemii koronawirusa. Badanie jest całkowicie anonimowe i dobrowolne, zaś uzyskane wyniki stanowić będą podstawę do wypracowania praktycznych rekomendacji wspierających młodzież w okresie dojrzewania, jak również będą podstawą do przygotowania ogólnopolskiej kampanii społecznej.Wypełnienie ankiety zajmuje około 30 minut, a uczniowie biorący udział w badaniu odpowiadać będą na pytania używając do tego komputerów w szkole, w obecności nauczyciela prowadzącego. Nauczyciel będzie osobą kompetentną do procesu gromadzenia danych, zostanie wyposażony w odpowiednią instrukcję. Podczas prowadzonych badań nie są gromadzone żadne dane, które mogą wpłynąć na jego anonimowość. Zostaną użyte jedynie do tworzenia zbiorczych zestawień tabelarycznych wykorzystywanych podczas pisania raportu końcowego oraz wysyłki wyników z prowadzonych badań do zaangażowanych szkół.