Nauka poprzez eksperymenty  Nauka poprzez eksperymenty  Nauka poprzez eksperymenty

15.05.2023 r. uczniowie klasy 3c brali udział w zajęciach odbywających się w Elbląskim Centrum Eksperymentu. Jest to miejsce, w którym można przeprowadzać lekcje z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych w warunkach eksperymentalnych. Uczniowie połączyli naukę z zabawą, korzystając ze stanowisk interaktywnych pozwalających doświadczać i uczyć się metodą eksperymentu – sprawdzali, na jakich zasadach działa kołyska Newtona, skaner postaci, urządzenie do pomiaru czasu reakcji, harfa laserowa, elektrownia wodna, mapa hipsometryczna i światłowody. Mogli poznać prawo Bernoulliego, dowiedzieć się, ile lat mają ich uszy, usłyszeć dźwięk w próżni i obliczyć zużycie energii elektrycznej. Uczniowie korzystali również z pracowni biologicznej i chemicznej, pracując z mikroskopami oraz wykonując różne doświadczenia chemiczne.