Żałoba

„Umarłych wieczność dotąd trwa,
dokąd pamięcią się im płaci."

Wisława Szymborska

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci śp. Zofii Grzechnik, emerytowanej nauczycielki. W latach 1957-1969 nauczycielka SP 12 w Elblągu, w latach 1969 - 1984 nauczycielka w Liceum Pedagogicznym dla Wychowawczyń Przedszkoli, późniejsze Studium Wychowania Przedszkolnego, następnie Studium Nauczycielskie. W latach 1976-1978 powołana na wizytatora metodyka wychowania muzycznego w Kuratorium Oświaty. Przez 13 lat prowadziła chór szkolny, wielokrotnie wyróżniana w eliminacjach wojewódzkich, zdobyła II miejsce w Przeglądzie Chórów makroregionu północnego.

Była życzliwą, wesołą i serdeczną osobę, która zarażała nas swoim optymizmem i pozytywną energią.

Rodzinie i Bliskim składamy szczere wyrazy współczucia w tych trudnych chwilach.

Msza święta żałobna zostanie odprawiona 23 lutego 2023 r. o godz. 11.00 w Kościele pod wezwaniem Matki Bożej Królowej Polski przy ul. Robotniczej w Elblągu, uroczystości pogrzebowe odbędą się na Cmentarzu Agrykola.