W tym roku SSP3, IV Liceum, MOS oraz internat tworzą jedną drużynę.

Nie uzależniamy od pomocy, lecz dajemy nadzieję na trwałą zmianę. Paczka to coś więcej niż tylko pomoc materialna. Obdarowani znów stają się ważni dla samych siebie i zaczynają zmieniać swoje życie. To przywrócenie godności i mądra pomoc.

Przedstawiamy HISTORIĘ i PIĘKNO RODZINY

Pani Kinga i pan Michał wychowują wspólnie sześcioro dzieci. Do czasu choroby depresyjnej partnerki pan Michał pracował zawodowo na budowach. Musiał jednak zaopiekować się dziećmi i chorą partnerką. Sytuacja finansowa zaczęła drastycznie ulegać pogorszeniu. Rodzina nie ma wsparcia bliskich. Pan Michał ze względu na zły stan zdrowia partnerki nie może wrócić do pracy. Dodatkowo czteroletnia Oliwia zmaga się z poważną wadą wzroku i oczekuje na operację. Pani Kinga zawodowo zajmowała się osobami starszymi. Chciałaby wrócić do pracy, gdy wyzdrowieje, a najmłodszy Janek zacznie uczęszczać do żłobka. Rodzina nie poddaje się, są wdzięczni za każdy wspólnie spędzony czas. Pan Michał lubi majsterkować i wymyślać ciekawe zabawy. Dzieciom nie brakuje opieki i miłości ze strony rodziców. Są aktywne ruchowo: potrafią jeździć na rolkach, rowerze, a Oliwka i Ania to świetne tancerki. Wszyscy z niecierpliwością oczekują poprawy stanu zdrowia w rodzinie. Pani Kinga zapytana o marzenia z uśmiechem mówi o ciszy, ale tak naprawdę wszyscy marzą o mieszkaniu, które będzie miało chociaż dwa pokoje.

3 KLUCZOWE POTRZEBY RODZINY:

1.PRALKA

ładowana od frontu, jeśli możliwe o dużej ładowności

2.ŻYWNOŚĆ

ryż, kasza, mąka, cukier, makaron, olej, kaszka mleczno-ryżowa, przeciery dla dzieci , soczki, konserwy mięsne, rybne, owoce, warzywa w puszkach, dżem, herbata, kawa

3.ŚRODKI CZYSTOŚCI

proszek do prania, mydło/żel myjący, płyn do płukania, szampon, pasta do zębów, szczoteczki do zębów, płyn do mycia naczyń, płyny czyszczące, pieluszki rozmiar 4-5, chusteczki nawilżane, podpaski/tampony

Zapas środków czystości pozwoli zaoszczędzić pieniądze na leczenie wzroku córki.

INNE POTRZEBY:

do nauki

laptop

artykuły szkolne

zeszyty, papier kolorowy, bloki. nożyczki, kredki, piórnik, farby plakatowe, plecak, klej, przybory do pisania, plastelina

inne

Kołdra rozmiar 220x200, poduszka, 2 komplety pościeli 220x200 (poszwy, prześcieradła), ręczniki kąpielowe

Jan:            17 m-cy

Kurtka zimowa dziecięca, niebieska rozmiar:80, buty zimowe granatowe, rozmiar 20,

Oliwia:            4 lata

Sukienka z motywami Minnie Mouse, z postaciami Krainy Lodu, rozmiar:104, buty zimowe granatowe, rozmiar 26,

Nikodem:        6 lat

Dres z motywem Psiego Patrolu rozmiar: 116, buty zimowe traperki, rozmiar 30,

Szymon:        7 lat

Kurtka zimowe granatowa, rozmiar:134, buty zimowe traperki brązowe, rozmiar 32,

Anna:              8 lat

Legginsy dziecięce, sportowe rozmiar: 134, buty sport. białe, rozmiar 33

Kacper:        14 lat

Dres ciemny, rozmiar: 170, buty sportowe młodzieżowe, czarne, rozmiar 43

Kinga:          44 lata

Kurtka zimowa, czarna/granatowa rozmiar: „S”, buty sport. białe, czarne, rozmiar 37

Michał:         40 lat

Kurtka zimowa czarna/granat., rozmiar „S”, dres czarny/granat. rozmiar: „S”, buty sportowe. czarne, rozmiar 39

SZCZEGÓLNE                             UPOMINKI

Kinga: voucher do salonu kosmetycznego, Michał: wkrętarka, Szymon: zabawkowy karabinek, Anna: lalka LOL, kosmetyki dla dziewczynek, Nikodem: karabinek, zabawkowa snajperka, Oliwia: lalka LOL, Jan: zabawka edukacyjna, Kacper: słuchawki bezprzewodowe

Zaczynamy zbiórkę. Pamiętajmy, aby rzeczy, które chcemy podarować Rodzinie były dla niej prezentem. Mogą, ale nie muszą być nowe. Jeśli będą używane – niech będą zadbane. Przygotujmy paczkę tak, by osoby, obdarowane poczuły się naprawdę wyjątkowo.

Wszystkie materiały można przynosić:

- SSP3 – dyżurka,

- IV Liceum – dyżurka lub sala nr 9,

- internat – pokój wychowawców,

- MOS – sekretariat.

Dodatkowo w sekretariacie SSP3, IV Liceum, MOS oraz pokoju wychowawców internatu wyłożone zostaną specjalne „paczkowe” puszki, do których mogą Państwo wrzucać gotówkę, która pomoże zrealizować wszystkie potrzeby Rodziny- szczególnie pralkę.

Zbiórka rzeczy potrwa do 8 grudnia, a do puszek – 5 grudnia.

Do 11 grudnia paczka zostanie złożona w Elbląskim Parku Technologicznym, ul. Sulimy 1, a do 12 grudnia będzie dostarczona do Rodziny.