Młodzi historycy i przyrodnicy  Młodzi historycy i przyrodnicy  Młodzi historycy i przyrodnicy

Tym razem nie były to jednak zawody sportowe, ale terenowa gra edukacyjna. To już II edycja gry organizowanej w naszym liceum z cyklu „Polskie rośliny niepodległości". W tym roku zabawie przyświecało hasło „100 minut dla konstytucji", ponieważ w roku 2021 przypadają okrągłe rocznice uchwalenia Konstytucji 3 Maja 1791 r. i Konstytucji Marcowej 1921 r.

Uczestnicy gry – uczniowie z elbląskich szkół podstawowych, w czasie 100 minut pokonali szlak, na którym wykonywali katy pracy z zadaniami historycznymi i przyrodniczymi. Zwycięzcami gry zostały drużyny z SP nr 3 (I miejsce) i SP nr 19 (II miejsce). W rywalizacji pozakonkursowej szlak terenowy pokonała również drużyna gospodarzy, utworzona z uczniów klasy 2a.

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy za wspólne radosne chwile podczas zabawy.