Ptasi Piknik  Ptasi Piknik  Ptasi Piknik

2 października 2021 r. uczniowie naszej szkoły brali udział w Ptasim Pikniku 5 km od Krynicy Morskiej .

Ptasi Piknik jest organizowany w ramach Europejskich Dni Ptaków. To dwudniowe wydarzenie obchodzone w 40 krajach Europy i Azji Środkowej. Głównym celem liczenia jest zwrócenie uwagi na jedno z najbardziej niezwykłych zjawisk w świecie przyrody, czyli jesienną migrację ptaków.

Uczniowie brali udział w:

• warsztatach rozpoznawania gatunków,
  • opowieściach o przyrodzie, lesie i gospodarce leśnej,
  • spotkaniach z artystami zafascynowanymi przyrodą,
  • quizach i konkursach na temat lasu, przyrody i gospodarki leśnej w Lasach Państwowych,
  • ognisku z poczęstunkiem.

W trakcie pikniku uczniowie samodzielnie, z dostarczonych przez organizatora elementów, zbudowali budki lęgowe, które zostaną powieszone na terenie przyszkolnym.

Był czas również na odpoczynek na plaży.

Piękna pogoda i świeże powietrze spowodowały, że miło spędziliśmy czas we wspólnym towarzystwie.