DATA

Język niemiecki

31.08.2022 r.

(D.A., O.N.)

Dnia 23.08.2022 r. o godzinie 9.00 odbywa się maturalny egzamin poprawkowy.

mt_gallery: Zakończenie roku szkolnego 2021/2022

24 czerwca 2022r. odbyła się uroczysta akademia z okazji zakończenia roku szkolnego 2021/2022.
Podczas gali uhonorowano najlepszych uczniów świadectwami z wyróżnieniem, dyplomami i nagrodami.
Pani Dyrektor Hanna Szuszkiewicz podziękowała uczniom i nauczycielom za wysiłek włożony w pracę dydaktyczną oraz życzyła wspaniałych, bezpiecznych wakacji.
Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego - Edyta Smogorzewska, złożyła wszystkim najserdeczniejsze życzenia oraz podziękowała za wspólnie spędzony rok szkolny.
Podczas uroczystości miało miejsce pożegnanie Pani Wicedyrektor Kamili Boros oraz Pani Profesor Renaty Przybysz. Wraz z kwiatami popłynęły słowa podziękowań za wieloletnią pracę, za każdy dzień spędzony w murach naszej szkoły, za troskę i wielkie serce.
Ostatnim punktem uroczystości była część artystyczna, którą przygotowały klasy : II A, II B oraz uczennica klasy I A Natalia Klucznik.
Dziękujemy uczniom tych klas za wspaniałą współpracę, ogromne zaangażowanie w przygotowaniach do przedstawienia.

Do zobaczenia we wrześniu.

mt_gallery: Festyn charytatywny

11 czerwca 2022r. odbył się w Nowakowie przy Orliku Festyn Charytatywny dla Dawida Kowalewskiego i Jagódki, którzy zmagają się z poważnymi chorobami. Podczas wydarzenia były różne atrakcje. Kilku chłopców z klasy I B wraz ze swoją drużyną wzięło udział w turnieju piłki nożnej.
Gratulujemy pierwszego miejsca!!!

Było fantastycznie.

mt_gallery: Laureaci olimpiady Olimpus

Miło nam poinformować, że dwoje naszych uczniów zostało laureatami ogólnopolskiej olimpiady z języka angielskiego Olimpus. Są to: Maja Góralczyk z klasy 1a, która zajęła 15 miejsce w Polsce oraz Błażej Sulżycki z klasy 3d, który uplasował się na miejscu 13. Gratulujemy!

Zespół anglistek, IV LO

mt_gallery: XXIV Gala Samorządowego Konkursu "Ośmiu Wspaniałych"

We wtorek, 24 kwietnia 2022 r. w Ratuszu Staromiejskim w Elblągu przy ulicy Stary Rynek odbyła się XXIV Gala Samorządowego Konkursu "Ośmiu Wspaniałych". Laureatką Zespołu Szkół i Placówek Sportowych została Paulina Żabińska z klasy II a, która została nagrodzona przez Prezydenta Miasta Elbląg.

Paulina prowadzi swoją działalność w Szkolnym Klubie Wolontariatu. Udziela się na rzecz schronisk, pomocy osobom starszym, chorym, niepełnosprawnym. Uczestniczy w akcjach charytatywnych, zbiórkach żywności i pieniędzy dla potrzebujących.
Dziękujemy Paulinie Żabińskiej za wielkie serce oraz bezinteresowną pomoc na rzecz drugiego człowieka.

SKW

mt_ignore: Konsultacje dla rodziców

Konsultacje z rodzicami odbędą się 31 maja o godzinie 16.30.

mt_ignore: Konstytucja 3 Maja

Źródło zdjęcia: Konstytucja 3 Maja 1791 roku | Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych (wfdif.pl)

9 maja w naszym liceum odbył się quiz, w którym mogliście wykazać się wiedzą o donioslym historycznym wydarzeniu – Konstutucji zawartej 3 maja 1791 roku. Z pytaniami zmagali się uczniowie 2 a i 2 c. Najlepszy okazał się Michał Kruszyński z 2a. Gratulujemy wiedzy i szybkości!