Zero waste  Zero waste  Zero waste
Dzisiaj uczniowie naszego liceum wzięli udział w happeningu promującym nurt ZERO WASTE. Pod przewodnictwem klasy 2c młodzież skandowała hasła:
ZERO WASTE – TWÓJ STYL ŻYCIA!
MASZ PRAWO BYĆ ZERO WASTE!
OGRANICZ ODPADY!
Dyrekcja i nauczyciele przedstawili krótką wizjonerską inscenizację, której celem było zwrócenie uwagi na postępujące zmiany w środowisku naturalnym. Pani Dorota Gorczyńska-Gadaj przedstawiła zasady idei ZERO WASTE, tzw. 5R:

1. REFUSE – odmawiaj,
  2. REDUSE – ograniczaj,
  3. REUSE – wykorzystaj ponownie,
  4. RECYCLE – segreguj,
  5. ROT – kompostuj.

Pozwoliło to powiązać ekologię z nauką języka angielskiego.
Wszyscy mogli obejrzeć prace uczennic klasy 1a i 1c – praktyczne pojemniki z puszek i słoików, koszyczki z papierowej wikliny, a także skrzynki na klucze wykonane z szuflad zabranych spod śmietnika. Dziękujemy Julii Karczewskiej, Julii Minkiewicz i Darii Subocz.
To wydarzenie rozpoczęło cykl spotkań w nurcie ZERO WASTE. W kolejnych dniach: 17-18 czerwca odbędą się warsztaty „Drugie życie śmieci", podczas których uczniowie i wszyscy chętni pracownicy szkoły nauczą się zamieniać stare gazety i ulotki reklamowe w papierową wiklinę, a puszki metalowe i słoiki w małe dzieła sztuki.
Zapraszamy!

Hanna Zagor