ŚWIATOWY DZIEŃ SPRZECIWU WOBEC BICIA DZIECI  ŚWIATOWY DZIEŃ SPRZECIWU WOBEC BICIA DZIECI  ŚWIATOWY DZIEŃ SPRZECIWU WOBEC BICIA DZIECI

30 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Sprzeciwu Wobec Bicia Dzieci. Pierwszy raz dzień ten zorganizowany był w 2006 roku przez amerykańską organizację EPOCH (End Physical Punishment of Children).
Organizatorzy swój apel skierowali do rodziców i opiekunów z prośbą o rezygnację ze stosowania kar cielesnych i przemocy wobec dzieci. Dotyczy to także przemocy psychicznej.

Wszelkie kary są okrutne i poniżające. Naruszają prawo dzieci do poszanowania ich godności ludzkiej i nietykalności cielesnej, a także ich prawa do zdrowia, rozwoju, edukacji i wolności od tortur oraz innego okrutnego, nieludzkiego lub poniżającego traktowania lub karania.
W tym roku dzień ten obchodzony będzie w Polsce po raz 11.
Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę rozpoczęła kampanię „Za drzwiami".
Nasza szkoła od wielu lat bierze udział w akcji „Nie bij mnie, kochaj mnie", czyli STOP PRZEMOCY WOBEC DZIECI. Okres pandemii spowodowany niepewnością, napięciem, strachem niestety sprzyja przykrym sytuacjom.
Nigdy nie bądź obojętny.

NA PRZEMOC – REAGUJ!

• Telefon alarmowy 112
  • Całodobowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży 116 111