Książka

O książkach w szkole, zwłaszcza na języku polskim, rozmawiamy bardzo często. Czytamy lektury obowiązkowe i uzupełniające, teksty z podręczników, czy dodatkowe materiały przygotowane przez nauczycieli. Odmieniamy „książki" przez wszystkie przypadki, często martwiąc się tym, że czytelnictwo spada i że coraz trudniej zainteresować młodzież tym, co znajdujemy w podstawie programowej. Tymczasem już niebawem, bo 23 kwietnia, będziemy obchodzić ustanowiony w 1995 roku przez UNESCO Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji zachęcam do podzielenia się swoimi czytelniczymi fascynacjami w komentarzach na szkolnym fb. Być może Wasze rekomendacje zachęcą kogoś do sięgnięcia po lekturę w wolnym czasie.