Fakty i mity  Fakty i mity  Fakty i mity

Każdy uczeń bardzo często spotyka się z opiniami o swojej szkole. Informacje, które do nas docierają niekiedy nie mają nic wspólnego z rzeczywistością, a czasami są wręcz absurdalne – to stereotypy, które serwuje nam otoczenie oraz plotki powtarzane przez starszych kolegów i rówieśników.
W cyklu mitów i faktów chcielibyśmy przybliżyć Wam sposób funkcjonowania naszej szkoły i obalić historie, które nie mają nic wspólnego z prawdą, a tylko wzmagają nasz strach i potęgują niechęć do nauki. Przekonacie się, że IV liceum to szkoła bez mitów i stereotypów.

Mit 1.
Na naszej edukacyjnej drodze czasami spotykamy nauczycieli, którzy zabijają naszą kreatywność i nie pozwalają na wyrażenie opinii. Dyskusja na lekcji nie wchodzi w grę, a wszelkie wyjście poza schemat buduje atmosferę niepokoju i niezrozumienia. Nie zaprzeczamy – istnieją tacy belfrzy.
Czy musi tak być? Oczywiście, że nie!
W naszej szkole liczy się Twoje zdanie, to kim jesteś i z czym się identyfikujesz. Wyrzuć do kosza myślenie, że każdy nauczyciel będzie Cię uciszał i żądał myślenia schematycznego. Podążanie własnymi torami i szukanie nowych środków wyrazu to nic złego. Zapamiętaj , że tolerancja i zrozumienie są filarami naszej szkoły.

Mit 2.
Słyszałeś pewnie nie raz, że szkoła to miejsce do nauki i poza nią niekoniecznie dowiesz się czegoś ciekawego. Obalamy kolejny mit – swoją wiedzę możesz pogłębić w bardzo wielu miejscach. W kinie i w teatrze zobaczysz, że można patrzyć na życie z różnych perspektyw. Dzięki zajęciom w laboratorium przekonasz się, że eksperymenty to ciekawy sposób na poznanie mechanizmów rządzących światem. Sport i zajęcia w rozmaitych ośrodkach także mogą urozmaicić naukę i przynieść Ci miłą odmianę i alternatywę dla wielogodzinnego siedzenia w ławce.
Nasza szkoła to miejsce, gdzie nauka nigdy nie jest nudna!

Mit 3.
Często pewnie spotykałeś się z opinią, że każda lekcja musi być nudna, a o nauczycielach to już w ogóle lepiej nie wspominać. Przyjdzie taki smutas z kubkiem kawy, usiądzie za biurkiem, a dalej to już sami wiecie ...
W naszej szkole nauczyciele są pełni energii, nie pozwolą Ci się nudzić. Jesteś ważny i każda Twoja opinia ma dla nich znaczenie. Nie myśl, że kadra belfrów, to rachityczni staruszkowie z zamierzchłej epoki. Wstąp z nami do nowoczesnej szkoły i naucz się w końcu czegoś od ludzi, którzy lubią dzielić się swoimi pasjami!

Mit 4.
Każdy powtarza Ci , że idąc do szkoły średniej musisz mieć już sprecyzowane plany dotyczące swojej przyszłości? Zaraz, zaraz – masz przecież jeszcze mnóstwo czasu. Nie musisz już teraz obierać swojej dogi zawodowej, możesz się jeszcze nad nią zastanowić.
Nasze liceum to miejsce, gdzie pomożemy Ci sprecyzować swoje plany i pomożemy poznać mocne strony, tak abyś w przyszłości jak najmniej żałował swoich decyzji.

Mit 5.
Mówią, że nauka to „wyścig szczurów", liczy się ciągła walka i rywalizacja. Nie słuchaj innych. Szkoła powinna być miejscem, w którym czujesz się bezpiecznie to przecież nie jest pole bitwy. Nie musisz wstawać rano, zakasywać rękawów, brać ekwipunku i zaszywać się w koszarach ławek. Masz pracować wedle swoich możliwości i rozwijać pasje. Jesteś oryginalny i pojedynczy, a nasza szkoła Ci tego nie odbierze.