Uniwersytet Śląski zaprasza na Noc Geografii [online], która odbędzie się 23 kwietnia 2021 r. Wydarzenie popularnonaukowe pozwoli pokazać czym zajmuje się nowoczesna geografia - będzie więc o zastosowaniu dronów, narzędzi GIS czy balonu, a też o badaniach dendrochronologicznych i monitorowaniu pandemii Covid-19.
Organizatorzy jednocześnie zachęcają do wzięcia udziału w dwóch konkursach towarzyszących wydarzeniu.

Konkurs fotograficzny „Nieoczywisty świat Geografii" na wykonanie zdjęcia przedstawiającego nieoczywiste (wieloznaczne, zaskakujące, inne) spojrzenie na środowisko geograficzne.
Kategorie wiekowe:
1) szkoły podstawowe - uczniowie klas 4-8,
2) open - uczniowie szkół ponadpodstawowych, inne osoby deklarujące udział w konkursie.
Szczegóły i regulamin.

Konkurs „Infografika w Geografii" na wykonanie oryginalnej infografiki przedstawiającej wizualizacje danych lub zjawisk geograficznych.
Konkurs przeznaczony dla uczniów szkół ponadpodstawowych.
Szczegóły i regulamin.

Termin nadsyłania zgłoszeń: 16 kwietnia 2021 roku.
Ogłoszenie wyników: 23 kwietnia 2021 r. w trakcie Nocy Geografii.
Organizatorem wydarzenia jest Wydział Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Śląskiego.
Strona www