29 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy  29 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy  29 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Niedziela 31 stycznia 2021 roku była wyjątkowa. Podobnie jak w całej Polsce, również w Elblągu miała miejsce zbiórka, której celem jest zakup sprzętu dedykowanego laryngologii, otolaryngologii i diagnostyce głowy.
Pandemia spowodowała, że trzeba było podporządkować się wymogom sanitarnym.
Od wielu lat nasi uczniowie i absolwenci całym sercem angażują się w tę akcję.
Mamy świadomość, że obecny stan epidemiczny przyczynił się do tego, że wielu z nas wspiera WOŚP wysyłając np. smsa o treści SERCE, dokonując wpłat on-line na konto fundacji, wrzucając pieniążki do puszki 29 Finału WOŚP, do e-skarbonki, kupując produkty ze specjalnie zaprojektowanym motywem WOŚP. Nadal trwają licytacje, nadal można jeszcze brać w nich udział.
Cieszymy się, że nasi uczniowie i absolwenci wciąż wspierają tę akcję. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w zbiórce, a szczególnie Igorowi Martewiczowi z klasy IIa, który wraz z zeszłorocznymi absolwentkami naszej szkoły: Mają Maliszewską i Patrycją Zielińską uczestniczyli jako wolontariusze w zbiórce na terenie miasta.