flag-enflag-deflag-ruflag-fr

Betlejemskie Światło Pokoju 2020

Utworzono: 21 grudzień 2020

 Betlejemskie Światło Pokoju 2020  Betlejemskie Światło Pokoju 2020  

Betlejemskie Światło Pokoju jest coroczną międzynarodową akcją harcerzy i skautów. W Betlejem, w Grocie Narodzenia Chrystusa z symbolicznego wiecznie płonącego ognia odpalana jest maleńka świeczka. Jej światło niesione przez sztafetę skautów jest przekazywane do wielu krajów, na wszystkie kontynenty oplatając świat swoim ciepłem. Co roku Betlejemskie Światło Pokoju niesie ze sobą niezwykłe hasła. Każdego roku inne. Rok 2020 to „Światło służby" bliźniemu, Polsce, Bogu.
Pierwsze Betlejemskie Światło Pokoju w 1996 roku niosło przekaz: „Być światłem dla innych". To harcerze i skauci, podobnie jak wolontariusze, poprzez swoje małe gesty, niosąc lokalną pomoc - obok służby zdrowia, strażaków, żołnierzy są blisko człowieka .
Od lat wpisując się na kartach historii.

W tym roku znak Światła zapalony po raz 30 nadal jest nadal symbolem nadziei, wzajemnego zrozumienia i porozumienia między narodami. Zmieniają się warunki polityczne na świecie, a ludzie w tym okresie potrafią na moment powstrzymać uprzedzenia i niechęć.

Obecny czas jest „inny niż zazwyczaj". Ten rok to rok nieprzewidywalnych zmian. Słowo pandemia zmieniło świat, zmieniło nasze życie. Co roku lampiony ze Światłem trafiają do szkół, kościołów, szpitali, urzędów i domów. Za kilka dni podobnie jak w ostatnich latach to niezwykłe Światło trafi do naszych domów rozświetlając serca.

Życzę wszystkim zdrowych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w Nowym 2021 Roku.

Aleksandra Ihma
Szkolny Klub Wolontariatu

Góra