- Szczegóły
Zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w 9. edycji "Koduj z Gigantami". Zapisy startują już 23 sierpnia.
Koduj z Gigantami to międzynarodowe, bezpłatne warsztaty z programowania dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym, odbywające się w Polsce, Chorwacji, Hiszpanii, Słowacji, Chile i Meksyku.
Zajęcia odbywają się stacjonarnie w 90 miastach Polski oraz online w Polsce i za granicą. Akcja prowadzona będzie stacjonarnie, w zależności od miasta, w dniach 11-12.09., 18-19.09. oraz 25-26.09.2021 r., a także online.
Głównym celem wydarzenia jest propagowanie nauki programowania wśród dzieci i młodzieży oraz promowanie nowych rozwiązań technologicznych. Obecna edycja została rozszerzona również o zajęcia z matematyki.
Program zajęć dostosowany jest do danej grupy wiekowej i obejmuje stworzenie własnej gry komputerowej lub aplikacji mobilnej, a także zapoznanie się z podstawami jednego z języków programowania.
9. edycja akcji "KODUJ Z GIGANTAMI - STARCIE GIGANTÓW - PROGRAMISTYCZNY BÓJ BOHATERÓW NAJLEPSZYCH GIER" umożliwia poznanie podstaw programowania w środowiskach takich jak: Scratch, Minecraft, App Inventor, Roblox, C#, Visual Studio, HTML.
Dodatkowo, maturzyści mogą wziąć udział w zajęciach online z matematyki, na których wraz z trenerami Gigantów Edukacji zmierzą się z arkuszami egzaminacyjnymi.
Aby wziąć udział w zajęciach, wystarczy indywidualnie zarejestrować się na stronie: www.kodujzgigantami.pl.
Zapisy startują 23 sierpnia.
Liczba miejsc jest ograniczona.
- Szczegóły
Ogólne zasady dla szkół i placówek:
- Szczepienie - rekomendowane dla pracowników szkół oraz uczniów w określonych grupach wiekowych.
- Dezynfekcja - przed i po zajęciach mycie powierzchni detergentem lub dezynfekcja środkiem dezynfekującym.
- Dystans - minimalna odległość pomiędzy osobami: 1,5 m.
- Higiena - częste mycie rąk (lub dezynfekcja rąk), ochrona podczas kichania i kaszlu, unikanie dotykania oczu, nosa i ust.
- Maseczka - w przestrzeniach wspólnych, gdy nie można zachować dystansu.
- Wietrzenie - przed, po i w trakcie zajęć oraz przerw, a także w dni wolne od zajęć.
W trosce o bezpieczeństwo uczniów, pracowników szkół i ich najbliższych rekomendowane jest szczepienie jako świadoma decyzja w zakresie ochrony przez zachorowaniem i przenoszeniem COVID-19.
W ogólnych wytycznych nie jest możliwe uwzględnienie specyfiki każdej szkoły – małej i dużej, z regionów o zróżnicowanej sytuacji epidemicznej. Szkoły różnią się m.in. zasobami kadrowymi i związaną z tym samodzielnością w realizacji zadań wychowawczych, profilaktycznych oraz z obszaru pomocy psychologiczno- pedagogicznej.
Po okresie długotrwałej nauki zdalnej i izolacji uczniów od bezpośrednich kontaktów ze społecznością szkolną działania wychowawcze, profilaktyczne i wspierające kondycję psychiczną uczniów stanowią pilną konieczność. Należy je prowadzić w sposób, który zapewni ich optymalną skuteczność w ochronie zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży, przy jednoczesnej dbałości o zachowanie reguł sanitarnych dostosowanych do sytuacji i potrzeb szkoły, do wymagań związanych z charakterem podejmowanych działań w ramach programu wychowawczo-profilaktycznego oraz innych lokalnych uwarunkowań.
W obliczu zagrożeń psychicznych, na jakie narażone były i są dzieci i młodzież dbałość o bezpieczeństwo zdrowotne musi być rozsądnie godzona z dbałością o zdrowie psychiczne. Należy brać obie te potrzeby pod uwagę i szukać rozwiązań.
Pozostawienie w tym względzie decyzyjności i autonomii dyrektorom szkół, którzy najlepiej znają i rozumieją wszystkie uwarunkowania swojej szkoły, da możliwość zastosowania optymalnych, czasem nietypowych rozwiązań. Będą one gwarancją bezpieczeństwa i troską o zdrowie psychiczne uczniów.
- Szczegóły
GOSPODARKA PRZESTRZENNA - WYDZIAŁ GEOINŻYNIERNII
Studia pierwszego stopnia INŻYNIERSKIE w zakresie:
- Doradztwo na rynku nieruchomości;
- Planowanie i inzyniernia przestrzenna;
- Urbanistyka.
- Szczegóły
W związku z trwającym okresem wakacyjno-urlopowym policjanci z elbląskiej komendy podejmują szereg działań zmierzających do podniesienia poziomu wiedzy z zakresu szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Jednym z jego elementów jest udział w ogólnopolskim projekcie "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą". Celem tego przedsięwzięcia jest głównie zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego na wodach i terenach przywodnych. W ramach ww. akcji proponujemy przystąpienie do konkursu plastyczno-filmowego pn. "Artystyczny przeWODNIK",promującego bezpieczne przebywanie w wodzie i nad wodą. Idea i regulamin konkursu dostępne są na stronie, gdzie znajduje się również harmonogram działań realizowanych podczas akcji, materiały informacyjno-edukacyjne, relacje z przebiegu projektu oraz przydatne linki i pliki do pobrania.
- Szczegóły
- Język angielski - 24.08.2021 r. - godz.9.30
- Matematyka - 24.08.2021 r. - godz. 9.30
- Chemia - 25.08.2021 r. - godz. 9.30
- Język niemiecki - 25.08.2021 r. - godz. 9.30
- Szczegóły
25.06 pożegnaliśmy trudny i wyjątkowy rok szkolny. We wspaniałych nastrojach odebraliśmy świadectwa i udaliśmy się na długo wyczekiwany wypoczynek. Życzymy wszystkim- Uczniom, Nauczycielom, a także Rodzicom-udanych wakacji.
Do zobaczenia we wrześniu.
- Szczegóły
Uczniowie kl. IIC, po raz kolejny już, zorganizowali zbiórkę słodyczy w ramach akcji "Słodkie wakacje". Zgromadzone smakołyki przekazali wychowankom Domu Dziecka w Elblągu. Inicjatorką przedsięwzięcia jest p. Katarzyna Gdaniec. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tej pięknej akcji dzielenia się z innymi.