Zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w 9. edycji "Koduj z Gigantami". Zapisy startują już 23 sierpnia.

Koduj z Gigantami to międzynarodowe, bezpłatne warsztaty z programowania dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym, odbywające się w Polsce, Chorwacji, Hiszpanii, Słowacji, Chile i Meksyku.

Zajęcia odbywają się stacjonarnie w 90 miastach Polski oraz online w Polsce i za granicą. Akcja prowadzona będzie stacjonarnie, w zależności od miasta, w dniach 11-12.09., 18-19.09. oraz 25-26.09.2021 r., a także online.

Głównym celem wydarzenia jest propagowanie nauki programowania wśród dzieci i młodzieży oraz promowanie nowych rozwiązań technologicznych. Obecna edycja została rozszerzona również o zajęcia z matematyki.

Program zajęć dostosowany jest do danej grupy wiekowej i obejmuje stworzenie własnej gry komputerowej lub aplikacji mobilnej, a także zapoznanie się z podstawami jednego z języków programowania.

9. edycja akcji "KODUJ Z GIGANTAMI - STARCIE GIGANTÓW - PROGRAMISTYCZNY BÓJ BOHATERÓW NAJLEPSZYCH GIER" umożliwia poznanie podstaw programowania w środowiskach takich jak: Scratch, Minecraft, App Inventor, Roblox, C#, Visual Studio, HTML.

Dodatkowo, maturzyści mogą wziąć udział w zajęciach online z matematyki, na których wraz z trenerami Gigantów Edukacji zmierzą się z arkuszami egzaminacyjnymi.
Aby wziąć udział w zajęciach, wystarczy indywidualnie zarejestrować się na stronie: www.kodujzgigantami.pl.

Więcej informacji.

Zapisy startują 23 sierpnia.
Liczba miejsc jest ograniczona.

Ogólne zasady dla szkół i placówek:

• Szczepienie - rekomendowane dla pracowników szkół oraz uczniów w określonych grupach wiekowych.
  • Dezynfekcja - przed i po zajęciach mycie powierzchni detergentem lub dezynfekcja środkiem dezynfekującym.
  • Dystans - minimalna odległość pomiędzy osobami: 1,5 m.
  • Higiena - częste mycie rąk (lub dezynfekcja rąk), ochrona podczas kichania i kaszlu, unikanie dotykania oczu, nosa i ust.
  • Maseczka - w przestrzeniach wspólnych, gdy nie można zachować dystansu.
  • Wietrzenie - przed, po i w trakcie zajęć oraz przerw, a także w dni wolne od zajęć.

W trosce o bezpieczeństwo uczniów, pracowników szkół i ich najbliższych rekomendowane jest szczepienie jako świadoma decyzja w zakresie ochrony przez zachorowaniem i przenoszeniem COVID-19.

W ogólnych wytycznych nie jest możliwe uwzględnienie specyfiki każdej szkoły – małej i dużej, z regionów o zróżnicowanej sytuacji epidemicznej. Szkoły różnią się m.in. zasobami kadrowymi i związaną z tym samodzielnością w realizacji zadań wychowawczych, profilaktycznych oraz z obszaru pomocy psychologiczno- pedagogicznej.

Po okresie długotrwałej nauki zdalnej i izolacji uczniów od bezpośrednich kontaktów ze społecznością szkolną działania wychowawcze, profilaktyczne i wspierające kondycję psychiczną uczniów stanowią pilną konieczność. Należy je prowadzić w sposób, który zapewni ich optymalną skuteczność w ochronie zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży, przy jednoczesnej dbałości o zachowanie reguł sanitarnych dostosowanych do sytuacji i potrzeb szkoły, do wymagań związanych z charakterem podejmowanych działań w ramach programu wychowawczo-profilaktycznego oraz innych lokalnych uwarunkowań.

W obliczu zagrożeń psychicznych, na jakie narażone były i są dzieci i młodzież dbałość o bezpieczeństwo zdrowotne musi być rozsądnie godzona z dbałością o zdrowie psychiczne. Należy brać obie te potrzeby pod uwagę i szukać rozwiązań.
Pozostawienie w tym względzie decyzyjności i autonomii dyrektorom szkół, którzy najlepiej znają i rozumieją wszystkie uwarunkowania swojej szkoły, da możliwość zastosowania optymalnych, czasem nietypowych rozwiązań. Będą one gwarancją bezpieczeństwa i troską o zdrowie psychiczne uczniów.

GOSPODARKA PRZESTRZENNA - WYDZIAŁ GEOINŻYNIERNII

Studia pierwszego stopnia INŻYNIERSKIE w zakresie:

• Doradztwo na rynku nieruchomości;
  • Planowanie i inzyniernia przestrzenna;
  • Urbanistyka.

mt_ignore: ULOTKA PROMOCYJNA

W związku z trwającym okresem wakacyjno-urlopowym policjanci z elbląskiej komendy podejmują szereg działań zmierzających do podniesienia poziomu wiedzy z zakresu szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Jednym z jego elementów jest udział w ogólnopolskim projekcie "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą". Celem tego przedsięwzięcia jest głównie zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego na wodach i terenach przywodnych. W ramach ww. akcji proponujemy przystąpienie do konkursu plastyczno-filmowego pn. "Artystyczny przeWODNIK",promującego bezpieczne przebywanie w wodzie i nad wodą. Idea i regulamin konkursu dostępne są na stronie, gdzie znajduje się również harmonogram działań realizowanych podczas akcji, materiały informacyjno-edukacyjne, relacje z przebiegu projektu oraz przydatne linki i pliki do pobrania.

• Język angielski - 24.08.2021 r. - godz.9.30
  • Matematyka - 24.08.2021 r. - godz. 9.30
  • Chemia - 25.08.2021 r. - godz. 9.30
  • Język niemiecki - 25.08.2021 r. - godz. 9.30

mt_ignore: Życzenia wakacyjne

25.06 pożegnaliśmy trudny i wyjątkowy rok szkolny. We wspaniałych nastrojach odebraliśmy świadectwa i udaliśmy się na długo wyczekiwany wypoczynek. Życzymy wszystkim- Uczniom, Nauczycielom, a także Rodzicom-udanych wakacji.
Do zobaczenia we wrześniu.

mt_ignore: Słodycze

Uczniowie kl. IIC, po raz kolejny już, zorganizowali zbiórkę słodyczy w ramach akcji "Słodkie wakacje". Zgromadzone smakołyki przekazali wychowankom Domu Dziecka w Elblągu. Inicjatorką przedsięwzięcia jest p. Katarzyna Gdaniec. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tej pięknej akcji dzielenia się z innymi.