flag-enflag-deflag-ruflag-fr

Najczęściej wybierane przez maturzystów kierunki studiów

Wybraliście już kierunek studiów, a może jeszcze się wahacie? Zastanawiacie się, czy wybrana przez Was propozycja jest jedną z tych cieszących się największą popularnością? Macie także wątpliwości co do wyboru uczelni? Poznań, Warszawa a może Gdańsk? Która uczelnia jest bardziej oblegana?

Przyjrzyjcie się temu, co działo się w poprzedniej rekrutacji. Przygotowaliśmy dla Was zestawienie dotyczące popularności kierunków i uczelni wyższych w rekrutacji 2019/2020, które być może da odpowiedź na część z nurtujących Was pytań. Opracowanie zostało przygotowane na podstawie danych udostępnionych przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Szczegóły możecie znaleźć TUTAJ.
Na początek kilka danych statystycznych.
W roku akademickim 2019/2020 na pierwszy rok studiów w całej Polsce przyjęto 424 328 osób, w tym ponad 311 tysięcy na studia pierwszego stopnia i studia jednolite magisterskie. Zdecydowanie większym zainteresowaniem cieszą się studia publiczne. Na kontynuację nauki na uczelniach prywatnych zdecydowało się jedynie 121 549 maturzystów.
Na jakie kierunki aplikowali maturzyści?
Najpopularniejszym wyborem maturzystów była informatyka. Jest to kierunek od lat cieszący się niesłabnącym zainteresowaniem abiturientów. W pierwszej trójce znajdziemy także psychologię i zarządzanie.
http://www.cdzdm.pl/PL-H5/aktualnosci/1388/najczesciej-wybierane-przez-maturzystow-kierunki-studiow.html

 

Góra