flag-enflag-deflag-ruflag-fr

Odkryj w sobie naukową pasję! Weź udział w Konkursie Naukowym E(x)plory

 

 E(x)plory  E(x)plory  E(x)plory

Już po raz IX Fundacja Zaawansowanych Technologii zaprasza młodzież w wieku 13-20 lat do zgłaszania swoich nowatorskich projektów z różnych dziedzin do Konkursu Naukowego E(x)plory. Najlepsze prace mogą liczyć na nagrody w postaci stypendiów naukowych (główne nagrody to stypendia w wysokości 10 000, 7 000, 5 000 złotych), wyjazdów międzynarodowych oraz wielu nagród rzeczowych. Zgłoszenia wysyłać można do 31 stycznia 2020 poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie http://explory.pl/rekrutacja/. Udział w konkursie jest bezpłatny.

 

Najważniejsze założenia w przystępnej formie prezentowane są w krótkiej animacji

Główną ideą E(x)plory jest wspieranie zdolnych, młodych naukowców w realizacji innowacyjnych projektów naukowych, a także docieranie do szerokiego grona odbiorców, promowanie kultury naukowej iwzbudzanie naukowej ciekawości świata. E(x)plory przełamuje stereotyp, że nauka jest nudna, popularyzuje innowacyjne badania, rozwija potencjał i pomysły młodych ludzi tworzących nowoczesne technologie.

Do Konkursu Naukowego E(x)plory można zgłaszać zarówno projekty techniczne jak i przyrodnicze czy społeczne. Mogą to być prace dotyczące jednej dziedziny lub projekty interdyscyplinarne. W tym roku szczególnie mile widziane są projekty podejmujące tematykę związaną z ochroną środowiska.

Konkurs Naukowy E(x)plory daje młodym naukowcom możliwość:

  • wygrania stypendiów naukowych oraz innych cennych nagród;
  • reprezentowania Polski na najważniejszych zagranicznych konkursach naukowych (m. in. International Science and Engineering Fair w USA – największym wydarzeniu tego typu na świecie);
  • zaprezentowania swojego pomysłu przed gronem naukowców i przedstawicieli najbardziej innowacyjnych firm w Polsce;
  • poznania rówieśników pasjonujących się nauką i nowymi technologiami;
  • wzięcia udziału w stażach badawczo-rozwojowych w uznanych jednostkach naukowych.

Wszelkie potrzebne szczegóły dotyczące konkursu, nagród i procedury zgłoszeniowej znaleźć można na stronie www.explory.pl w zakładce „Konkurs".

Góra