flag-enflag-deflag-ruflag-fr

Młodzieżowa Rada Miasta Elbląga

 MRM  MRM  

Pierwsza Młodzieżowa Rada Miasta (MRM) została powołana w Elblągu w 2003 r.
i funkcjonowała dwa lata. Reaktywowana została po długiej przerwie w 2011 roku. Od tego czasu wpisała się w społeczno-polityczne funkcjonowanie naszego miasta. Czym jest, po co została powołana ? W maju 2019 r. odbyła się pierwsza sesja nowej kadencji MRM. W jej skład wchodzi 56 uczniów z elbląskich szkół podstawowych i średnich. Na pierwszej sesji ślubowanie złożyło 41 nowych radnych, w tym również uczniowie naszej szkoły -Nela Podwika i Adrian Gołąb.

Pierwszym działaniem nowej rady będzie okrągły stół realizowany wraz z Euroregionem Bałtyk. Jego tematem będzie Budżet Obywatelski. Pomysłów młodym radnym nie brakuje: pojawił się pomysł festiwalu filmowego, wprowadzenia biletomatów i ogólnie usprawnienia miejskiej komunikacji. Młodzieżowa Rada Miasta nie jest ciałem statutowym, nie ma takich uprawnień jak „dorosła" rada.
„Chciałbym, żebyście Wy, młodzi ludzie z głowami pełnymi pomysłów, aktywnie włączali się w różnego rodzaju inicjatywy, a my będziemy mogli liczyć na wasze pomysły" – tymi słowami do młodych radnych zwrócił się Witold Wróblewski, prezydent Elbląga. Młodzież chce mieć głos i wpływ na sprawy, które się dzieją w Elblągu. Każdą szkołę reprezentuje dwóch radnych wybranych na dwuletnią kadencję.
Nasi radni MRM: Nela Podwika i Adrian Gołąb

opiekun SU IV LO Iwona Hul

Góra