flag-enflag-deflag-ruflag-fr

Młodzi melomani

gallery1 gallery1 gallery1

3 kwietnia 2019r. młodzież klasy III B miała przyjemność uczestniczyć w próbie generalnej koncertu smyczkowego Elbląskiej Orkiestry Kameralnej. W Ratuszu Staromiejskim wystąpił również światowej sławy solista wiolonczelowy z Chin Yibai Chen- laureat III nagrody Międzynarodowego Konkursu Wiolonczelowego im. Witolda Lutosławskiego (2018). Pod batutą jednego z najzdolniejszych polskich dyrygentów młodego pokolenia – Szymona Steca - muzycy zaprezentowali m.in. Divertimento F-dur KV 138 Mozarta. To kompozycja „skrząca się dowcipem i zachwycająca wyrafinowaniem", która od dekad zachwyca melomanów. Młodzież wysłuchała także Koncertu wiolonczelowego C-dur Haydna – jednego z najbardziej wymagających utworów w historii muzyki, który umożliwia wiolonczelistom wzniesienie się na wyżyny umiejętności. W repertuarze były również utwory Szostakowicza i Twardowskiego. Była to prawdziwa uczta dla uszu.
Katarzyna Gdaniec

Góra