19 kwietnia odbył się w IV LO Finał Szkolnego Konkursu Języka Angielskiego. Impreza składała się z dwóch części. Najpierw uczniowie wzięli udział w debacie na temat: "Czy warto studiować za granicą?" Przysłuchująca się publiczność była pod dużym wrażeniem umiejętności językowych,. W głosowaniu zdecydowano, że argumenty za pozostaniem w kraju są silniejsze! W drugiej części każdy finalista miał okazję indywidualnie zaprezentować się w krótkiej wypowiedzi na wylosowany temat. Wszystkiemu przysłuchiwała się komisja w składzie: Pan Dyrektor, Monika Kogut i Dorota Gorczyńska-Gadaj.

Z przyjemnością ogłaszamy wyniki:
1. miejsce - Sebastian Milanowski, kl.Ib
2. miejsce - Ola Gronuś, kl.Ia
3. miejsce - Ola Załuska, kl. Ib
4. miejsce - Agata Wojtaś, kl.IIIb
5. miejsce - Julia Nasarzewska, kl.Ia

Gratulujemy umiejętności, jesteśmy z Was dumni!
Przypomnijmy, że wszystko zaczęło się już w październiku. Zaczynało aż 42 uczniów ze wszystkich klas. Konkurs miał kilka etapów, uczniowie pisali testy leksykalno-gramatyczne, poprawiali swoje błędy, poznawali nowe struktury, musieli napisać ciekawą rozprawkę i zabłysnąć w finale.
Trzy pierwsze miejsce otrzymują finansowe nagrody Dyrektora IV LO!!!

Monika Kogut