Geogebra  Geogebra  Geogebra

16 kwietnia 2018 r. w IV LO odbyła się wyjątkowa lekcja matematyki. Uczniom zostały udostępnione nowoczesne narzędzia do nauki przedmiotu – aplety Geogebry. Twórca apletów, nauczyciel z naszej szkoły, w przygotowaniu tych interaktywnych ćwiczeń wzorował się na platformie KhanAcademy. Ma to być początek interaktywnego kursu przygotowującego do matury z matematyki. Będzie on dostosowany do polskiej podstawy programowej, a dane będą dobierane dynamicznie. IV liceum już niedługo będzie jedynym liceum w Elblągu, w którym nauczanie matematyki będzie opierało się na zaawansowanych cyfrowych technikach. Wiemy, jakie to ważne, a sposób, w jaki opowiada się o królowej nauk i jej naucza, to podstawa sukcesu. Atrakcyjne i nowoczesne formy przekazu, wzbudzające i pielęgnujące naturalną ciekawość wśród uczniów, przekładają się często na późniejsze wybory i życie młodych ludzi.

Uczniowie jednogłośnie przyznali, że takie formy pracy znacznie wspomagają proces nauczania, budzą zainteresowanie królową nauk.
Entuzjastyczne podejście młodzieży utwierdziło nauczyciela, że wybrał właściwą drogę.
Zachęcamy do zapoznania się z interaktywnymi materiałami.