„Fraszka”  „Fraszka”  „Fraszka”

Konkurs przeprowadzany jest przez Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej w Warszawie. Jego celem jest propagowanie polskich tradycji, obrzędów, kultury regionalnej jako wartości ponadnarodowych oraz szerzenie wśród młodzieży wiedzy o języku polskim i miejscu literatury polskiej w Europie (zarówno w aspekcie historycznym, jak też współczesnym). Wymaga on od uczniów wykazania się dużą wiedzą oraz ponadprzeciętnymi umiejętnościami.
IV Liceum Ogólnokształcące reprezentowało 18 osób. Bezkonkurencyjni okazali się uczniowie klasy III C . Najlepszy wynik w szkole, nagrodę książkową oraz dyplom za uzyskanie DOBREGO wyniku otrzymała Patrycja Bogalecka. Wyróżnione zostały również 3 inne osoby z tej klasy: Sylwia Stapel, Marta Kuligowska i Mateusz Jakóbiak oraz Kacper Gwóźdź z kl. III B.
Wielkie gratulacje!!!
Katarzyna Gdaniec