flag-enflag-deflag-ruflag-fr

Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do naszego liceum

 Betlejemskie Światło Pokoju  Betlejemskie Światło Pokoju  Betlejemskie Światło Pokoju

21 grudnia wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariatu odebrali z rąk harcerzy z elbląskiego hufca Związku Harcerstwa Polskiego Betlejemskie Światło Pokoju. W Katedrze św. Mikołaja, po uroczystej mszy świętej, uczniowie z klasy III B- Mateusz Plebaniak i Kacper Gwóźdź oraz Mateusz Leszczyński z klasy II A otrzymali światło, które jest znakiem tak pięknych, ponadczasowych wartości, jakimi są pokój, braterstwo i jedność.

Tegorocznym hasłem Betlejemskiego Światła Pokoju są słowa: „W Tobie jest światło".

Przeżyjmy bożonarodzeniową radość, mając świadomość, że w tym roku dołączyliśmy do grona skautów europejskich, którzy Betlejemskie Światło Pokoju przekazują dalej. Trafia ono zarówno na Wschód- do Rosji, Białorusi, Ukrainy i Litwy, jak i na Zachód- do Niemiec i Danii.

Niech Światło to sprawi, że przy wigilijnym, rodzinnym stole zagości spokój i miłość, a puste miejsce zajmie niespodziewany, a jednak przyjęty z radością, spóźniony gość czy wędrowiec.

Szczęśliwego Nowego 2018 Roku życzy Szkolny Klub Wolontariatu.

Aleksandra Ihma

Góra