Gala Wolontariatu  Gala Wolontariatu  Gala Wolontariatu

„Każdy gest, nawet najdrobniejszy zmienia świat, czyjś świat"

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza jest świętem tych, którzy poświęcają swój czas i serce na pomoc innym. To okazja do podziękowania wolontariuszom, którzy wyróżniają się w swojej szlachetnej działalności. 5 grudnia w Ratuszu Staromiejskim w Elblągu na uroczystej Gali wręczono nagrody:„Barwy Wolontariatu" naszym uczniom.
Nagrodzeni wolontariusze to:
Patrycja Zielińska - klasa I A
Natalia Zielińska - klasa II A
Anna Mościcka- klasa II A
Kacper Gwóźdź- klasa III B
oraz nasz nieoceniony absolwent Kamil Grzanka.

Praca wolontariuszy ze Szkolnego Koła Wolontariatu doceniona została również przez kapitułę w Olsztynie. Gala wojewódzka odbyła się 12 grudnia b.r. w Muzeum Warmii i Mazur w Sali Kopernikowskiej Zamku.
Laureatami zostali ponownie nasi wolontariusze z klasy: Ia, IIa i III b oraz Kamil Grzanka.
Wielką niespodzianką dla naszej wspaniałej Pani Pedagog Teresy Mikuły było wręczenie przez uczniów pracujących w Szkolnym Kole Wolontariatu statuetki za 40-letnią pracę na rzecz promowania idei wolontariatu. Emocje sięgnęły zenitu, a łzy wzruszenia Pani Tereski sprawiły radość bardzo przejętym wolontariuszom.
Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy, życząc dalszej satysfakcji z wykonywanej pracy!
Obie uroczystości dopełnił koncert w wykonaniu Ani Brody- piosenkarki, cymbalistki, kompozytorki, autorki tekstów, producentki, wokalistki obdarzonej niepowtarzalnym głosem, posługującej się techniką śpiewu „białego".

Elbląska Gala objęta Patronatem Honorowym Witolda Wróblewskiego Prezydenta Miasta Elbląga.
Gala w Olsztynie objęta Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Warmińsko- Mazurskiego Pana Gustawa Marka Brzezina.

Aleksandra Ihma
Koordynator Szkolnego Klubu Wolontariatu