„NIE BIJ MNIE –KOCHAJ MNIE”  „NIE BIJ MNIE –KOCHAJ MNIE”  „NIE BIJ MNIE –KOCHAJ MNIE”

20 listopada 2017 r. wzięliśmy udział w corocznej akcji „Nie bij mnie-kochaj mnie". Nasi uczniowie, pomimo niesprzyjającej pogody, wyruszyli z maskotkami ulicami Elbląga. Dzień ten nie jest przypadkowy – to w tym dniu Zgromadzenie Ogólne ONZ przyjęło międzynarodową Konwencję o prawach dziecka.
Elbląscy uczniowie, wspólnie z Centrum Wolontariatu w Elblągu, przekazując mieszkańcom naszego miasta zebrane przez nich wcześniej maskotki z dołączoną ulotką z napisem „Nie bij mnie- kochaj mnie" ,uświadamiali przechodniów, jak wielkim problemem jest stosowanie siły i przemocy wobec dzieci.
Zdjęcia z naszej akcji ukazały się w fotoreportażu w gazetach: „Razem z Tobą" i „Młody Elbląg"

Aleksandra Ihma
Teresa Mikuła