Sąd

Uczniowie klasy II c mieli wyjątkową lekcję wychowawczą, bo połączoną z udziałem w rozprawie sądowej, w której oskarżony stanął pod zarzutem handlu narkotykami. Tego typu sprawy karne są coraz częściej spotykane w polskich sądach, a zatem jest to problem, z którym w przyszłości mogą zetknąć się młodzi ludzie. Celem lekcji wychowawczej było zwiększenie świadomości prawnej wśród nastolatków, w szczególności skierowanej na prawne konsekwencje czynów zabronionych. Uczniowie mieli możliwość zadania pytań przewodniczącemu rozprawy, sędziemu Sądu Okręgowego, na temat organizacji i funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości oraz specyfiki procesu karnego. Lekcja wychowawcza w sądzie wywarła na młodzieży ogromne wrażenie. To najlepsza forma profilaktyki - zwiększenie świadomości i odpowiedzialności za własne czyny.

Wychowawczyni
Lidia Nawrocka