Tydzień Kariery na Warmii i Mazurach  Tydzień Kariery na Warmii i Mazurach  Tydzień Kariery na Warmii i Mazurach

W dniach 16.10.2017r. – 20.10.2017r. zainicjowano w Elblągu wiele różnorodnych wydarzeń i spotkań informacyjnych poświęconych orientacji zawodowej młodzieży w ramach IX Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery na Warmii i Mazurach.

Uczniowie klas trzecich IV LO 17.10.br. uczestniczyli w konferencji pt.: „Kompetencje i talenty młodych na rynku pracy". Młodzież wysłuchała również wykładu p. Danuty Oleksiak, dyrektor WMODN w Elblągu, na temat kształcenia dualnego oraz p. Jarosława Niedojadło, prorektora PWSZ, który omówił korelacje uczelnianych programów kształcenia z potrzebami rynku pracy. Konferencji towarzyszyły warsztaty dla młodzieży, licealiści uczestniczyli w warsztacie poświęconym umiejętnej analizie ofert pracy.

18.10.br. uczniowie klasy 3A i 3B IV Liceum Ogólnokształcącego gościli pośredników pracy z Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Elblągu – p. Ewelinę Popowską i p. Iwonę Szczepanik, które szczegółowo omówiły kompetencje i umiejętności poszukiwane aktualnie przez pracodawców.
Doradcy zawodowi z PUP – p. Magdalena Wrona i p. Justyna Wróblewska przedstawiły ofertę Powiatowego Urzędu Pracy w Elblągu skierowaną do młodego człowieka na początku drogi zawodowej.

20.10.br. gościliśmy w naszej szkole doradcę zawodowego z PPP nr 1 – p. Magdalenę Gliniecką-Rękawik, która przedstawiła młodzieży z klas 3C i 3D talenty i kompetencje poszukiwane na współczesnym rynku pracy.

Serdecznie dziękujemy wszystkim prelegentom za udział i zaangażowanie przy organizacji obchodów Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery w IV Liceum Ogólnokształcącym w Elblągu.
M. Weder-Manistak