flag-enflag-deflag-ruflag-fr

Projekt społeczny pt. „To ty jesteś inicjatorem własnego życia!"

Projekt realizowany jest przez czworo licealistów z IV Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu, w ramach projektu „Zwolnieni z Teorii". 

Celem naszych działań jest realizacja projektu w dwóch etapach. Każdy z nich jest równie ważny, a my pragniemy przeprowadzić je z myślą o dobrej zmianie naszego otoczenia, choć w małym stopniu.

Etap I:
Pierwszy etap polega na przedstawieniu młodzieży, jak ważna w naszym życiu są aktywność fizyczna i odpowiednie odżywianie. Naszym celem jest dotarcie do jak największego grona osób (poziomy: szkoły podstawowe i gimnazja) oraz wytłumaczenie, co powinni robić, aby żyć zdrowo oraz czego robić nie powinni. Poprzez profesjonalnie zrobioną prezentację multimedialną oraz sprawdzone metody, będziemy starali się wyjaśnić, jak zdrowo postępować. Każdy z uczestników będzie mógł indywidualnie porozmawiać i otrzymać poradę.

Etap II:
Jako II etap, podsumowujący projekt, pragniemy zorganizować bieg charytatywny w Elblągu pod patronem władz miasta. Dlaczego nie połączyć zdrowia i pomocy? Każdy, kto tylko będzie chciał, będzie mógł wziąć udział w biegu za symboliczną kwotę, którą przekażemy na wybrany cel charytatywny. W trakcie wydarzenia będzie można skorzystać z porady dotyczącej zdrowego żywienia oraz aktywności fizycznej.
Podsumowując, każdy będzie mógł uczestniczyć w korzystnym dla zdrowia biegu, zdobyć nagrody, spędzić miło czas, a co najważniejsze, pomóc tym, którzy naprawdę tego potrzebują. 

Pozdrawiamy.
W imieniu inicjatorów projektu - Jacek Zarychta

Góra