flag-enflag-deflag-ruflag-fr

„Podziel się DOBRYM posiłkiem” - coroczna zbiórka żywności.

 „Podziel się DOBRYM posiłkiem”  „Podziel się DOBRYM posiłkiem”  „Podziel się DOBRYM posiłkiem”

Tak jak już od wielu lat - również w tym roku nasi uczniowie zaangażowali się w szczytny cel – zbiórkę żywności zorganizowaną przez Federację Polskich Banków Żywności. W dniach 29 i 30 września uczniowie z klas: Ia, IIa i IIIc ,wrażliwi na potrzeby innych osób, nie zawiedli – w „Biedronce" na ulicy Królewieckiej zebrali imponującą ilość produktów żywnościowych. Od kilku lat razem z naszymi wolontariuszami bierze udział w akcji również nasz nieoceniony absolwent Kamil Grzanka.
Podarowane przez klientów sklepów artykuły trafią najpierw do magazynów Banku Żywności, a stamtąd do osób znajdujących się w trudnej sytuacji.
Na tegorocznym plakacie znalazło się dodatkowo hasło: „Razem ZMIEŃMY DIETĘ SEBASTIANA i innych potrzebujących dzieci".
Marek Borowski, prezes Federacji Polskich Banków Żywności, stwierdził, że „Ogólna wiedza dzieci na temat prawidłowego żywienia jest niewystarczająca i przez to ich wybory żywnościowe nie są korzystne dla zdrowia. Częstym błędem jest pojadanie słodkich przekąsek zamiast warzyw i owoców. Dlatego tak ważna jest edukacja od najmłodszych lat".

Znajdując czas na pomaganie innym – czerpiemy z tego radość!

Aleksandra Ihma

Góra