Narodowe czytanie  Narodowe czytanie  Narodowe czytanie
3 września odbyła się piąta już ogólnopolska edycja Narodowego Czytania, nad którą honorowy patronat objęła para prezydencka. Tekst „Quo vadis" Henryka Sienkiewicza można było usłyszeć w całym kraju - na ulicach, w bibliotekach, domach kultury, a także w IV Liceum Ogólnokształcącym.

Uczniowie kl. IIA i IIC, za namową swojej polonistki - pani Katarzyny Gdaniec, włączyli się w tę akcję.
Po krótkim wprowadzeniu do sienkiewiczowskiego dzieła dokonanym przez Martę Kuligowską, młodzież przeniosła się do szkolnego ogrodu, by wśród zieleni i w promieniach słońca oddawać się lekturze.
Bezpośredni kontakt z „Quo vadis"zainicjowała pani wicedyrektor Wioletta Antosiak, która w niezwykle teatralny sposób wprowadziła wszystkich w klimat starożytnego Rzymu. Pani wicedyrektor bardzo wysoko postawiła poprzeczkę, jednak szybko znaleźli się śmiałkowie, którzy podjęli wyzwanie i z równie ogromnym zaangażowaniem czytali kolejne fragmenty powieści.

Nasza akcja ma charakter cykliczny, a jej celem jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na bogactwo polskiej literatury i potrzebę dbałości o polszczyznę.

Zachęcamy wszystkich uczniów i nauczycieli do przyłączenia się do naszego przedsięwzięcia.

Uczniowie kl. II A i II C