IV Liceum Ogólnokształcące przy współpracy z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Elblągu zorganizowało konferencję pt. „Transplantacja - podaruj siebie innym".
Problematykę przeszczepów w Polsce oraz Europie przedstawił dr hab. n. med. Marek Pacholczyk, ordynator Kliniki Chirurgii Ogólnej i Transplantacyjnej w Szpitalu Dzieciątka Jezus w Warszawie. Uczestnicy konferencji zapoznani zostali z najczęstszymi przyczynami chorób, wskazaniami do transplantacji, a także trudnościami, z jakimi transplantolodzy spotykają się na co dzień.
O roli koordynatora transplantacyjnego i dylematach moralnych dawstwa organów mówiła mgr Edyta Karpeta.
Wykład uświadomił zgromadzonym potrzebę rozmów na temat dawstwa organów. Uczestnicy skorzystali z możliwości zadawania pytań.
Koordynatorem konferencji była dr Lidia Nawrocka.

Zachęcamy do zapoznania się z interesującym wywiadem z dr hab. n. med. Markiem Pacholczykiem zamieszczonym w miesięczniku Razem z Tobą.

Relacje w innych źródłach: