Futsal Futsal Futsal

W dniach 8-11.04.2017 w Elblągu odbyło się wielkie sportowe wydarzenie - eliminacje do Mistrzostw Europy w Futsalu. Impreza, jakiej dawno nie było w Elblągu, odniosła sukces zarówno sportowy- awans reprezentacji Polski do turnieju barażowego, jak i organizacyjny.
Delegat UEFA przyznał najwyższą możliwą notę „Excellet" za organizację wydarzenia na najwyższym poziomie. Reprezentacje Hiszpanii, Serbii i Mołdawii, które gościły w Elblągu, również bardzo wysoko oceniły poziom organizacji, porównując go do poziomu turnieju finałowego Mistrzostw Europy!

W tym sukcesie mają udział uczniowe klasy I C: Mikołaj Dębogórski i Kacper Kurkiewicz, którzy jako wolontariusze bardzo aktywnie działali w służbie technicznej turnieju. Do ich obowiązków należało miedzy innymi: zajmowanie się gośćmi z UEFA, zajmowanie się piłkarzami, którzy zostali wytypowani do testu antydopingowego, przygotowanie biletów, oznakowanie hali. Nasi uczniowie wywiązali się ze swoich obowiązków znakomicie. Zasługują, tak jak wszyscy organizatorzy turnieju, na wielkie uznanie.