Dzeń Języków Obcych Dzeń Języków Obcych Dzeń Języków Obcych

Dnia 31 marca świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Języków Obcych. Bawiąc się wesoło, podziwialiśmy na scenie pierwsze i drugie klasy, których zadaniem było przygotowanie prezentacji jednego kraju europejskiego. Pomysłów na zaprezentowanie każdego państwa było mnóstwo – oglądaliśmy tradycyjny szkocki taniec, hiszpańską gonitwę byków, śpiewaliśmy francuskie i rosyjskie piosenki, jedliśmy pyszności pochodzące z różnych stron Europy.

Zabawa miała charakter konkursu, który wygrała klasa 1b, przedstawiając w języku niemieckim inscenizację bajki „Czerwony Kapturek". Drugie miejsce zajęła klasa 1a, prezentując Anglię, trzecie natomiast ex aequo klasy- 1c i 2c, przedstawiając kolejno Hiszpanię i Francję. Dzięki takiej imprezie po raz kolejny udowodniliśmy, że uczenie się języków obcych pomaga wzajemnie się zrozumieć, przekroczyć różnice kulturowe oraz przy okazji dobrze się bawić.