1

Czy wiesz, czym jest tolerancja i jak walczyć z przejawami dyskryminacji? Uczniowie naszego liceum zaangażowali się w projekt, który ma za zadanie pomóc nam wszystkim w porzuceniu swoich ograniczeń i „otwarciu" się na odmienność i oryginalność. W tym celu powstały filmy, w których dzielimy się swoimi doświadczeniami związanymi z akceptacją oraz jej brakiem.
Patrycja Grabowska z III D napisała słowa, które każdy z nas powinien wziąć sobie do serca:
Zastanów się czy masz czyste sumienie i pamiętaj: szykanowanie słabszych lub chorych też jest objawem nietolerancji, zastanów się zanim otworzysz usta i coś powiesz. Niezareagowanie, gdy widzisz jak ktoś okazuje brak tolerancji, czyni cię współwinnym.
Kliknijcie w poniższe linki i przekonajcie się, że TOLERANCJA nie musi być tylko pustym słowem:
Szkoła Demokracji
Tolerancja2