Z głębokim żalem i smutkiem zawiadamiamy, że dnia 23.02.2017 r. zmarł Ś.P. Tadeusz Skowroński - wieloletni pracownik IV Liceum Ogólnokształcącego, nauczyciel matematyki, wspaniały dydaktyk i wychowawca, człowiek wielkiej mądrości i skromności.
Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się wystawieniem urny w kościele Św. Rafała Kalinowskiego w dniu 25.02.2017 r. o godz. 13:30. Msza żałobna odprawiona będzie o godz. 14.00, po czym nastąpi złożenie urny do grobu na Cmentarzu Komunalnym Elbląg-Dębica.
Rodzinie i najbliższym przekazujemy szczere wyrazy współczucia.

Dyrekcja, nauczyciele i pracownicy IV Liceum Ogólnokształcącego.

Pan Skowroński

Wspomnienia:

Tadeusz Skowroński był wytrawnym i wymagającym nauczycielem matematyki, należał do bardzo lubianych przez uczniów pedagogów. Na lekcjach odznaczał się spokojem, wykładał jasno i przystępnie. Cierpliwie tłumaczył meandry „królowej nauk". Wykazywał wszystkim, że to takie proste i można się tego nauczyć doskonale. Wiedział, kiedy i jak można z młodzieżą rozmawiać poważnie, a kiedy należy obrócić coś w żart.
Był człowiekiem wielkiej skromności, życzliwym, zawsze gotowym do pomocy. Lubiany przez grono pedagogiczne, taktowny, z dużym poczuciem humoru.
Bożena Kamińska

Tadeusz Skowroński - matematyk, wychowawca młodzieży, wieloletni pracownik IV Liceum, nasz Kolega. Był nauczycielem zaangażowanym w sprawy szkolne. Problemy młodzieży nigdy nie były mu obojętne. Kilkakrotnie był wyróżniony nagrodą dyrektora za osiągnięcia w pracy dydaktycznej i wychowawczej. W sprawach dydaktycznych wykazywał się zawsze wielką odpowiedzialnością. Zostanie w naszej pamięci jako pedagog, którego sukcesy młodzieży cieszyły, a problemy martwiły. Jego poczucie humoru wnosiło do rzeczywistości szkolnej dużo radości i towarzyszyło nam przez wiele lat.
Tadeuszu, takim Cię zapamiętamy. Spoczywaj w pokoju.
Sylwester Stanicki