logo

Najbardziej niezmiennym i ważnym pytaniem życia jest: Co robisz dla innych? - Martin Luther King Jr.

8 grudnia w Ratuszu Staromiejskim w Elblągu odbyła się konferencja „Zawsze jest dobry czas na Wolontariat". Uczestniczyli w niej uczniowie z klasy IIb i IIId.

Wolontariusze z naszej szkoły: Ola Biłas, Magda Dietrych, Kacper Gwóźdź oraz absolwent Kamil Grzanka byli nominowani w konkursie Barwy Wolontariatu". Konkurs ten pokazuje różnorodność obszarów społecznych, w których pracują wolontariusze, a także daje możliwość docenienia ich pracy.

W czasie konferencji poznaliśmy także wyniki II edycji Konkursu Dziecięcego Piekarczyka". Regionalne Centrum Wolontariatu w Elblągu we współpracy ze Szkolnym Klubem Wolontariuszy przy IV Liceum Ogólnokształcącym w Elblągu postanowiło nagradzać osoby, instytucje bądź organizacje pozarządowe, które najbardziej wyróżniają się w działaniu na rzecz dzieci.
Młodzieżowa Kapituła w składzie: Patrycja Grabowska, Mateusz Goślicki i Tomasz Jastrzębski po zapoznaniu się ze zgłoszonymi wnioskami, przyznała 2 wyróżnienia i tytuł "Dziecięcego Piekarczyka" 2016 roku.
Wyróżnienia otrzymały:

• Pani Iwona Hul, nauczycielka z IV Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu
  • Pani Marzena Maślińska, nauczycielka z Gimnazjum nr 6 w Elblągu

Tytuł Dziecięcego Piekarczyka" 2016 roku przyznano Dominice Suchodolskiej, uczennicy Gimnazjum nr 10 w Elblągu, za „szczególną wrażliwość i rozwijanie postaw prospołecznych wśród dzieci i młodzieży".
Konferencję uświetnił koncert w wykonaniu uczniów Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Kazimierza Wiłkomirskiego w Elblągu.

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy!

Gala Gala Gala