Nasze liceum bierze udział w programie „Szkoła demokracji", który ma na celu zwiększenie udziału uczniów w życiu placówki. Sprawna realizacja wszystkich zadań postawionych przez Centrum Edukacji Obywatelskiej zaowocuje otrzymaniem certyfikatu.
Pierwszym krokiem, który wzmacnia i scala społeczność uczniowską jest sprawne przeprowadzenie wyborów do SU. Jest to okazja do realnego uczestnictwa wszystkich uczniów w życiu szkoły.
W realizacji zadań i pomysłów, które staną przed SU pomocne będą także media społecznościowe, ułatwiające komunikację i pomagające sprawnie zorganizować i przeprowadzić wszystkie działania. Zaglądajcie na stronę internetową szkoły i facebooka.

Ważnym elementem naszej demokratycznej szkoły jest obopólne zrozumienie: uczniowie powinni zapoznawać się z zasadami oceniania funkcjonującymi w szkole i wspólnie z nauczycielami decydować o ważnych dla nich sprawach. Członkowie samorządu, wraz z przedstawicielami rodziców i nauczycieli, będą spotykać się regularnie, aby podejmować wspólne decyzje. SU uchwali także swój regulamin, który będzie zgodny z ustawą o systemie oświaty.

BADŹMY ZATEM SZKOŁĄ OTWARTĄ I DEMOKRATYCZNĄ, SZANUJĄCĄ RÓŻNORODNE POGLĄDY I WARTOŚCI !!!

Jeżeli nurtują Was pytania dotyczące projektu, albo macie ciekawe pomysły, kontaktujcie się z SU lub jego opiekunkami: p. Iwoną Hul i p. Dorotą Browarczyk. Każdego, kto chce zapoznać się bliżej z programem „Szkoła demokracji", zapraszamy na stronę internetową programu.