flag-enflag-deflag-ruflag-fr

„MAMY W MIEŚCIE WSPANIAŁĄ MŁODZIEŻ" NICOLETTA SUMIŃSKA

Utworzono: 25 czerwiec 2020

Z ogromną radością przyjęliśmy wiadomość o rozstrzygnięciu prestiżowego Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych". To już XXII edycja, w której laureaci, młodzi ludzie niosą pomoc innym. Pełni pasji, z ogromnym zaangażowaniem, swoją postawą społeczną wyróżniają się na tle innych. Są w hospicjach, szpitalach, domach pomocy społecznej. Bardzo chętnie uczestniczą w wielu ogólnopolskich i miejskich akcjach charytatywnych: zbiórkach żywności, Marszu Zdrowia elbląskich Amazonek, kiermaszach.

Jedną z nagrodzonych i wyróżnionych laureatów jest NICOLETTA SUMIŃSKA uczennica klasy drugiej.

19 czerwca w ratuszu Urzędu Miejskiego w Elblągu miała miejsce szczególna uroczystość.
Prezydenta miasta Elbląga spotkał się z laureatami konkursu, kierując do nich słowa podziękowania i uznania:

- „Mamy w mieście wspaniałą młodzież. Serdecznie Wam gratuluję i dziękuję za wielkie serce, bezinteresowną pracę na rzecz drugiego człowieka. Za to, że widzicie potrzeby innych, jesteście wrażliwi na różne trudności. To dzięki Wam świat staje się lepszy. Cieszę się, że z roku na rok przybywa nam „wspaniałych". Od początku trwania konkursu w Elblągu mamy ich już 176. Dzisiaj świat się bardzo skomercjalizował i taka charytatywna działalność z czystego serca to wielka sprawa. Należą się Wam ogromne brawa za fantastyczną postawę. Jesteście doskonałym przykładem dla innych. Dziękuję również Waszym rodzicom i nauczycielom" - mówił Witold Wróblewski, Prezydent Elbląga.

Nicolu, gratulacje!

Aleksandra Ihma
Koordynator Szkolnego Klubu Wolontariatu

Zdjęcia z uroczystości:

Góra