Wycieczka do Aquaparku  Wycieczka do Aquaparku  Wycieczka do Aquaparku

Aktywny wypoczynek to jedna z form  rekreacji a to oznacza, że ma nas odnawiać i ożywiać Poprawia naszą wydajność psychofizyczną, zapobiega chorobom, usprawnia nasze funkcje życiowe. Nie zapominajmy, że aktywny wypoczynek nie tylko wpływa na nasze ciało, ale w równym stopniu stymuluje nasz umysł. Oderwanie od codziennego, zawodowego stresu, doskonale wpływa na wydajność naszego układu nerwowego, a poza tym wysiłek fizyczny poprawia nam nastrój poprzez podwyższenie poziomu endorfin.

Dowolna forma aktywności ruchowej znacznie poprawia przemianę materii redukując jednocześnie ilość tkanki tłuszczowej. Ćwiczenia fizyczne poprawiają giętkość ciała, obniżają napięcia mięśniowe i doskonale stymulują koordynację ruchową. Zwiększają też wytrzymałość i wydajność organizmu poprzez zwiększenie pojemności wyrzutowej serca. Aktywny wypoczynek wpłynie też na zwiększenie elastyczności mięśni, ścięgien i wiązadeł i usprawni stawy (zwiększy ich ruchomość).

Tryb życia, który jesteśmy zmuszeni prowadzić, egzystując w dużych miastach, nie sprzyja zdrowiu. Cywilizacja oddala człowieka od natury. Wdychamy trujące spaliny, pracujemy nocami, krótko śpimy. Kiedy nie mamy czasu na długi wypoczynek na łonie natury, powinniśmy zadbać o nasze zdrowie. Warto pomyśleć o  odnowie biologicznej  czyli szeregu zabiegów poprawiających pracę układu krwionośnego, redukujących napięcie mięśni i ujędrniających skórę, naprawdę nie trwa długo. Odnowa biologiczna pomaga wywołać z głębi naszego ciała pokłady pozytywnej energii, która przywraca siły i poprawia zdrowie oraz samopoczucie. Wystarczy poświęcić na nią jeden dzień , a spostrzeżemy natychmiast, że nasz dobry nastrój i energia emanuje na wszystkich w naszym otoczeniu.

Naszym uczniom proponujemy oprócz aktywności  ruchowej i ćwiczeń fizycznych korzystanie z obiektów wodnych AQUA PARKÓW. Możecie w nich zarówno spędzić aktywnie czas pływając w basenach, zrelaksować się w jacuzzi albo zabawić  na zjeżdżalniach.

To przykład : nasi  uczniowie na wycieczce w Aqua  Parku w Pluskach.