Dzień Zdrowego Śniadania  Dzień Zdrowego Śniadania  Dzień Zdrowego Śniadania

8 listopada obchodzony jest Dzień Zdrowego Śniadania. Z tej okazji w IV LO w Elblągu zorganizowaliśmy akcję promującą zdrowe odżywianie w ramach realizacji projektu "Szkoła przyjazna żywieniu i aktywności fizycznej".

Komitet rodzicielski oraz uczennice klasy Ie, IId i IIe przygotowali posiłek, na który zaprosili nauczycieli i uczniów  na degustację. „Chcemy uświadomić młodzieży, że śniadanie jest najważniejszym posiłkiem dnia” – podkreślili -„Każdemu z nas potrzebne jest „paliwo” do nauki".

Na stoisku można było otrzymać jabłko (za wypełnienie ankiety na temat zdrowego żywienia lub podanie hasła o zdrowym odżywianiu), kupić świeży sok z marchwi lub owsiane ciastka (domowego wypieku).

W szkole porozwieszano również plakaty i informację o zdrowych posiłkach i wykonano stałą ekspozycję w gablocie, aby przypominała na co dzień o obowiązkowym pełnowartościowym śniadaniu.

Uczniowie klasy II f odbyli zajęcia warsztatowe "Prosty sposób na pełnowartościowe posiłki". Na zajęciach obrazowo z reklam powycinali produkty, które codziennie jedzą na śniadanie lub spożywają w ciągu całego dnia, a następnie umieścili je w piramidzie pokarmowej i porównali ze wzorcem poprawnej piramidy żywienia. Zajęcia zakończyła prawdziwa burza mózgów i deklaracje poprawy codziennej diety.

Wszystkim uczniom dziękujemy za pomoc w organizacji "akcji śniadaniowej" i zachęcamy do zapoznania się z wynikami ankiety żywieniowej, którą zamieścimy w kolejnym artykule.