flag-enflag-deflag-ruflag-fr

Warsztaty w Piaskach

 Warsztaty w Piaskach  Warsztaty w Piaskach  Warsztaty w Piaskach

17 czerwca 2014 roku uczniowie klas IA, IIA i IIF IV Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu wzięli udział w zajęciach, zorganizowanych w ramach współpracy z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Elblągu. Prowadzący, prof. dr hab. Zbigniew Endler i dr Sylwester Stanicki, zabrali licealistów z klas z rozszerzoną geografią na warsztaty terenowe w Piaskach.

Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z fauną i florą Mierzei Wiślanej. Pan profesor przekazał wiele informacji na temat gatunków rodzimych oraz tzw. emigrantów, bardzo często wypierających typową dla nadmorskich terenów roślinność. Na przykładzie konkretnych form ukształtowania terenu młodzież dowiedziała się także, w jaki sposób powstała i została wyrzeźbiona Mierzeja oraz mogła prześledzić procesy geomorfologiczne, zachodzące współcześnie. Dopisała również pogoda, która dopełniła miłej atmosfery wyjazdu.

Góra