Współpraca z PWSZ  Współpraca z PWSZ  Współpraca z PWSZ

6 grudnia 2012 roku dyrektor IV Liceum Ogólnokształcącego dr Sylwester Stanicki spotkał się z rektorem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu, prof. dr. hab. inż. Zbigniewem Walczykiem w siedzibie uczelni przy ulicy Wojska Polskiego w Elblągu. Spotkanie miało na celu podpisanie znowelizowanej umowy o współpracy między placówkami.

W bieżącym roku szkolnym uczniowie IV Liceum uczestniczą w wielu zajęciach wykładowych i laboratoryjnych w Instytutach: Pedagogiczno-Językowym, Politechnicznym, Ekonomicznym i Informatyki Stosowanej. Obie placówki współpracują już wiele lat. Współdziałają między innymi w zakresie  ekologii i współorganizują konkurs dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych Ekologia i geografia Bałtyku. Dodatkowe, atrakcyjne zajęcia wzbogacają ofertę edukacyjną, przygotowaną przez IV Liceum dla swoich uczniów.