flag-enflag-deflag-ruflag-fr

Wizyta w PWSZ

 PWSZ PWSZ PWSZ

Dnia 15 lutego grupa uczniów z klasy IIa wraz z opiekunem, panią Sylwią Bortnowską, odwiedziła Państwową Wyższą Szkołę Zawodową. Celem naszej wizyty były dodatkowe zajęcia dydaktyczne na temat „Analizy miareczkowania”. Zajęcia przygotowała dla nas pani Katarzyna Szwemińska.

Czytaj więcej...

Warsztaty audiowizualne

 Warsztaty audio-video Warsztaty audio-video Warsztaty audio-video

25 kwietnia 2016 r. w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej odbyły się pierwsze warsztaty audiowizualne. Uczestniczyli w nim w większości uczniowie z klasy 2c wspierani przez koleżanki z klasy 1a i 1b. Prowadzący zajęcia mgr inż. Wiesław Gerej zaznajomił kursantów z podstawami obsługi kamery oraz z możliwościami pozyskania materiału audio-video do późniejszej obróbki komputerowej. Kolejne spotkanie już 9 maja.

Udział klasy IIId w wykładzie otwartym

 PWSZ PWSZ PWSZ

W ostatnim dniu marca klasa IIId wzięła udział w wykładzie otwartym, który odbył się w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Elblągu. Temat wykładu: „Ochrona zbiorników wodnych i rzek”. Pani doktor Barbara Wojtasik (UG) przedstawiła różnorodne metody oceny stanu ekologicznego ekosystemów wodnych oraz wskazała te, które są najbardziej praktyczne i miarodajne.

Czytaj więcej...

IIIe na zajęciach w PWSZ

 PWSZ PWSZ PWSZ

W dniach 25.02.16 i 03.03.16 klasa IIIe wraz z opiekunem, panią Sylwią Bortnowską, po raz kolejny udała się z wizytą do Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej. Tam pani Katarzyna Szwemińska przygotowała dla nas zajęcia nt „Reakcje rozpoznawalne kationów i anionów”.

Czytaj więcej...

Warsztaty w Piaskach

 Warsztaty w Piaskach Warsztaty w Piaskach Warsztaty w Piaskach

17 czerwca 2014 roku uczniowie klas IA, IIA i IIF IV Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu wzięli udział w zajęciach, zorganizowanych w ramach współpracy z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Elblągu. Prowadzący, prof. dr hab. Zbigniew Endler i dr Sylwester Stanicki, zabrali licealistów z klas z rozszerzoną geografią na warsztaty terenowe w Piaskach.

Czytaj więcej...

Job interview

 Job interview Job interview Job interview

Dn. 15 stycznia uczniowie klas trzecich z rozszerzeniem z j. angielskiego uczestniczyli w zajęciach, prowadzonych przez wykładowcę PWSZ w Elblągu, panią mgr Grażynę Zumkowską. Warsztaty były bardzo ciekawe, ponieważ dotyczyły tematyki "Job interview", a więc zagadnień, które są niezbędne w dorosłym życiu.

Góra