KLASA AKADEMICKA w IV LO  KLASA AKADEMICKA w IV LO  KLASA AKADEMICKA w IV LO

Od 8 grudnia 2023r. klasa 1d o profilu psychologiczno- biznesowym została objęta patronatem Akademii Nauk Stosowanych w Elblągu , co czyni ją klasą akademicką. Dzięki współpracy z uczelnią, uczniowie będą mieli możliwość m.in. udziału w wykładach otwartych, seminariach, konferencjach i kołach naukowych organizowanych przez Uczelnię.

Po uroczystym podpisaniu porozumienia, uczniowie LO wysłuchali wykładu pt. "Buduj swoją przyszłość już dziś- kompetencje jutra" oraz zwiedzili nowoczesne laboratoria na nowo wybudowanym piętrze uczelni.

Bardzo cieszymy się ze współpracy !

Wyjście do ANS  Wyjście do ANS  Wyjście do ANS

W środę 09 listopada klasy humanistyczne (1d i 2a) wzięły udział w zajęciach w ramach projektu "Akademia Praktycznie Stosowana – na Akademii Nauk Stosowanych w Elblągu". Młodzież uczestniczyła w wykładzie pt. „Sztuka w Architekturze" wygłoszonym przez Marcina Owczarka - studenta architektury i urbanistyki, absolwenta IV Liceum Ogólnoksztacącego.

Licznie zebranych gości przywitała Dyrektor BANS w Elblągu mgr Iwona Osmulska, jednocześnie zapraszając do Galerii „Filar Sztuki" na zwiedzanie wystawy, której autorem jest Marcin Owczarek.

Podczas wykładu uczniowie mogli zobaczyć projekty architektoniczne oraz trójwymiarowe wizualizacje. Dowiedzieli się, w jaki sposób prelegent planuje przebudowę infrastruktury miejskiej, a także jakie zastosowania proekologiczne wykorzystuje podczas swojej pracy.
Po wykładzie uczestnicy odwiedzili Galerię „Filar Sztuki".

Kolejne spotkania w ramach Akademii Praktycznie Stosowanej już wkrótce.

Dnia 26.10.2022 r. w Auli Akademii Nauk Stosowanych w Elblągu odbyły się wykłady pt. "Zrozumieć inflację i stopy procentowe - czyli dlaczego raty kredytów wciąż rosną" oraz pt. "Podatek dochodowy od osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą".

W wykładach uczestniczyły klasy 2c oraz 3b z IV LO

Maturzysto, 9 czerwca (środa) o godz. 12.00 przenieś się do Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu.

Wirtualny Dzień Otwarty PWSZ w Elblągu to niepowtarzalna okazja do spotkania online ze społecznością akademicką uczelni.

Oto co (między innymi) dla Ciebie przygotowaliśmy:

• Jak się studiuje w PWSZ w Elblągu - spotkania ze studentami i absolwentami
  • Życie studenckie - spotkanie z przewodniczącą Rady Studentów
  • Wirtualne spacery po Uczelni
  • Luźne rozmowy - opowiemy na wasze pytania

Wydarzenie transmitowane będzie na kanałach Uczelni w mediach społecznościowych (YouTube oraz Facebook).

Zapisz się i otrzymaj jeden ze 100 pakietów upominkowych!

Wybierz studia praktycznie dla Ciebie

Żyjemy w trudnych czasach. Sytuacja, w jakiej się znaleźliśmy i trwamy, od miesięcy wywołuje u wielu osób przewartościowanie swojego życia. Jak nigdy ważna stała się obecność i wsparcie drugiego człowieka. Pomoc oraz ogromną dawkę pozytywnej energii oferuje Piotr Pogon - animator sportowy i charytatywny na rzecz osób niepełnosprawnych, prelegent motywacyjny, maratończyk od lat zmagający się z chorobą nowotworową.

6 maja 2021 o godz. 14:00 w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Elblągu odbędzie się wykład otwarty Piotra Pogona zatytułowany "Nasze DNA codzienności - każdy ma swoje Kilimandżaro". Webinar motywacyjny dostępny będzie na PWSZ w Elblągu na Facebooku.

Szanowni Państwo,

dziś rozpoczynamy wyjątkowy czas adwentu i przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia. Aby umilić nam wszystkim to oczekiwanie do Wigilii, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu przygotowała niespodziankę, którą jest internetowy Kalendarz Adwentowy. Znajdują się w nim zarówno fakty historyczne, muzyka, przepisy kulinarne, jak i ciekawostki na temat Świąt — o których mogliśmy nie wiedzieć.

Kalendarz adwentowy ma wyjątkową historię. Jego celem jest wprowadzenie nas dzień po dniu w magiczny czas Świąt. Podzielmy się tą radością oraz kalendarzem ze współpracownikami i przyjaciółmi, abyśmy mogli wspólnie celebrować każdy dzień zbliżający nas do tego najważniejszego, jakim jest Boże Narodzenie.

Zgodnie ze zwyczajem kalendarza adwentowego każdego dnia będzie można otworzyć tylko jedno nowe okienko. Proponujemy, aby w tym wyjątkowym
okresie nowy dzień rozpoczynać od sprawienia sobie tej małej przyjemności, która wprawi nas w miły nastrój na resztę dnia :)