Akademia  Akademia  Akademia

Narodowe Święto Niepodległości jest najważniejszym świętem dla każdego Polaka.
W naszej szkole obchodziliśmy je bardzo uroczyście. Już na początku listopada na korytarzu przy gabinecie historycznym mogliśmy obejrzeć wystawę prezentującą wydarzenia związane z odrodzeniem się państwa polskiego, w tym reprodukcje obrazów, m.in. „Cud nad Wisłą" autorstwa Jerzego Kossaka czy „Zaślubiny Polski z morzem" Wojciecha Kossaka. Poznaliśmy również tradycję noszenia w Polsce kokardy narodowej oraz sposób jej wykonania.
Młodzież i nauczyciele aktywnie włączyli się do akcji „Przypnij Kokardę Narodową na piersi i noś ją dumnie". 10 listopada w szkole było biało-czerwono od pięknych, własnoręcznie przez uczniów wykonanych i z dumą eksponowanych narodowych symboli Polaków.
W tym dniu odbyła się także uroczysta akademia przygotowana przez p. Agnieszkę Borowiecką i p. Małgorzatę Mularską. Była to piękna i wzruszająca lekcja historii, przybliżająca dzieje naszej Ojczyzny, od rozbiorów aż po upadek komunizmu w Polsce. Profesjonalnie i wzruszająco wykonane utwory zawdzięczamy bardzo utalentowanym uczniom : Wiktorii Pękale, Basi Pochrzęst, Karolinie Łabuńskiej, Oli Bałdydze, Wiktorii Matlińskej, Przemkowi Tatarowi oraz Marcinowi Owczarkowi. Wśród wykonanych utworów znalazły się: „Requiem rozbiorowe" , „Szara piechota", „Ostatni list", „Dziewczyna z granatem" czy „ Mury". O tym jak wielkie emocje wywołała interpretacja przedstawionych utworów, niech świadczy fakt, że w niejednym oku zakręciła się łza. Uroczystość prowadziły Julia Nasarzewska i Karolina Cichowlas. Fragmenty utworów znajdują się na profilu facebookowym naszej szkoły.
Małgorzata Mularska