Sukces naszych historyków  Sukces naszych historyków  Sukces naszych historyków

2017 rok ustanowiono w Elblągu rokiem Generała Bolesława Nieczuja – Ostrowskiego. W ramach obchodów upamiętniających postać tego niezwykłego człowieka, w dniu 19 maja 2017 roku, odbył się konkurs pod nazwą „Generał Bolesław Nieczuja – Ostrowski - bohater naszych czasów".
W kategorii szkół ponadgimnazjalnych nasze liceum reprezentowali uczniowie: Katarzyna Ziółkowska z kl. 2B ( prezentacja multimedialna), Krzysztof Kowalski z kl. 1A oraz Sylwia Stapel i Agata Wojtaś z kl. II C (test wiedzy).
Konkurs stał na bardzo wysokim poziomie, a autorem pytań w teście był historyk-regionalista, nauczyciel i jednocześnie wnuk Generała Nieczuja-Ostrowskiego - pan Tomasz Stężała.
Miło nam poinformować, iż decyzją komisji konkursowej Kasia Ziółkowska została laureatką, Krzysztof Kowalski wywalczył IV miejsce, a uczennice z klasy 2C również uplasowały się na znaczących pozycjach . Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy.
Nagrody zostały wręczone podczas Sesji Samorządów Uczniowskich zwołanej 1 czerwca z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka.
Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy ogromnej wiedzy i wspaniałych wyników.
Wykorzystano zdjęcia ze strony info.elblag.pl