flag-enflag-deflag-ruflag-fr

Obraz Marka Lechkiego "Erratum"

Czy można żyć szczęśliwie, jeśli nie uporządkowaliśmy swojej przeszłości?
Do refleksji na ten temat skłonił uczniów obejrzany w ramach edukacji filmowej (Projekt Filmoteka Szkolna. Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej) obraz  Marka Lechkiego "Erratum".

Czytaj więcej...

Czy język może ranić? Nasze rozmyślania o języku internetu.

Udział w imprezach, towarzyszących projektowi „Ojczysty – dodaj do ulubionych”, zainspirował naszych uczniów do przemyśleń na temat agresji słownej i języka internetu. Poniżej publikujemy najciekawsze komentarze.

"Uważam, że spora część ludzi nie szanuje innych w Internecie i nie obchodzą ich uczucia drugiej osoby. Bardzo często krytykują innych za ich wygląd lub prywatne sprawy, problemy rozwiązują przez portale społecznościowe.

Jest wiele przypadków, w których ludzie przez swoją zazdrość rujnują czyjeś życie, karierę zawodową, związek, przyjazń.

Czytaj więcej...

Czy Elbląg jest miastem odpowiednim dla rozwoju młodzieży?

Co tak naprawdę się ukrywa pod nazwą Elbląg? Jak postrzegamy swoje miasto? Życie w mieście okiem młodzieży.

Historia.

Elbląg ma swoją historię, jest jednym z najstarszych miast w Polsce, co sprawia, że ma swój klimat. Posiadamy piękną starówkę, która została odbudowana po II wojnie światowej. Puby i kawiarnie wzbudzają zainteresowanie mieszkańców, jak i turystów. Wielu ludzi powraca do tego pięknego poniemieckiego miasta. Większość to dawni mieszkańcy lub turyści, szukający nowych doznań.

Czytaj więcej...

Pierwszoklasiści podbijają IV LO

Dnia 1 października 2013 roku w naszej szkole odbyły się otrzęsiny klasy pierwszych. Jest to co roczny przywilej, który mianuje pierwszoklasistów jako uczniów. Cała uroczystość odbyła się na hali sportowej. Imprezę  poprowadziła klasa 2f, która w poprzednim roku ją wygrała. W głównym składzie zabawnie poprzebieranego  jury znajdowali się:  prof. Marta Czapla, prof. Monika Zakrzewska, prof. Arnold Goliszewski oraz prof. Karol Przybyła.

Czytaj więcej...

Dyslektyku…..Davis Ci pomoże…?

W czwartek 28 września 2013 roku w auli PWSZ w Elblągu odbyła się II Ogólnopolska Konferencja Uczymy myślenia zatytułowana „Skuteczna edukacja - innowacyjne metody diagnozowania i wspierania rozwoju dziecka”. Motywem przewodnim spotkania była innowacyjna, lecz mało znana w Polsce metoda Davis’a. Gościem specjalnym konferencji był licencjonowany trener metody Davis’a – Petra Pouw-Legene.

Czytaj więcej...

Szczęśliwy numer

16.10.2017
Poniedziałek
23
17.10.2017
Wtorek
13
18.10.2017
Środa
11
19.10.2017
Czwartek
4
20.10.2017
Piątek
8
Green Flag
Góra